בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו הגיע היום (שני) לדיון בתביעת הדיבה שהגיש כנגד איש השמאל הקיצוני אייבי בנימין, הידוע בעוינותו כנגד משפחת נתניהו. עם הגיעו לאולם המשפט תקפו את נתניהו מפגיני שמאל במטר נאצות ואיומים. פעילי השמאל קראו לעברו "זבל" וכן "נתניהו לכלא".

יותר מאוחר הגיב נתניהו על ההתפרעות מחוץ לאולם ואמר: "הבאתם בריונים, במקומות אחרים זה היה נגמר בכלא, אבל לשמאל מותר".

נתניהו הגיש תביעת דיבה בעקבות פוסט שכתב בנימין ובו נכתב כי כביכול ראש הממשלה ניסה להשיג לו דרכון בשם בדוי, דבר שהסתבר כחסר בסיס.

עם הגיעו לדוכן העדים אמר יאיר נתניהו: "אני מאוד נסער ולא יכול לעבור לסדר היום על מה שקרה בחוץ. הותקפתי באלימות בכניסה לבית המשפט במדינת ישראל. קללות שאני לא רוצה לחזור עליהן. אלה חברים של אייבי בנימין והוא הזמין אותם לפה".

"הותקפתי בכניסה לבית המשפט". יאיר נתניהו בדיון היום. צילום: פלאש 90

התנפלה עלי חבורת בריונים עם צעקות 'גנב'

עם תחילת הדיון אמר פרקליטו של נתניהו, עו"ד יוסי כהן: "כשנכנסתי לפה התנפלה עליי חבורת בריונים עם צעקות 'גנב' וקללות מכוערות. מה הסתבר? שאדון אייבי בנימין שיגר אתמול פוסטים ממומנים שבהם הוא עשה טריגר של סרטי מתח וקרא לכל תומכיו להגיע ולהתגודד. פשוט בריונים".

חרף הדברים שאמר עו"ד כהן, טען  סנגורו של בנימין ענה כי מרשו אינו אחראי להתפרעות כנגד נתניהו מחוץ לאולם: "אנשיו יושבים באולם ולא צריך לתת הסבר למהומה המכוערת בחוץ".

במהלך החקירה הנגדית שאל את נתניהו עורך דינו של בנימין, עו"ד גונן בן יצחק, במה הוא עובד. נתניהו השיב כי הוא מנהל ניו מדיה בארגון שורת הדין, בשלב הזה שאל אותו בן יצחק האם יש לו הכשרה, נתניהו השיב לשאלה העוקצנית כי יש לו תואר ראשון והוסיף: "אני מקווה שלך יש". בן יצחק לא הרפה ושאל את יאיר נתניהו האם עבד במשרד ראש הממשלה, נתניהו לא ויתר גם הפעם וענה: "לא. תכתבו את זה בפייסבוק ונעשה לכם עוד תביעה".

בהמשך נשאל נתניהו מדוע אביו, ראש הממשלה בנימין נתניהו, לא מגיש את התביעה ויאיר השיב שהוא אישית הגיש את התביעה כיון שהדברים נאמרו עליו. עוד אמר נתניהו: "אני באמת נסער כבוד השופט, ואני נסער שאני יודע שזה מחכה לי ביציאה, הולכים לקלל אותי. האדם שהודיע שיפרק אותי במכות עדיין בחוץ" השופט שליו ענה לו כי הוא מוגן וכי יש ביטחון במקום, נתניהו השיב: "מה תהיה התגובה של השופט אם בדיון הבא אביא עשרות פעילי ליכוד שיצעקו על בנימין? דוגמא היפותטית אני נותן".

במהלך הדיון טען סנגרו של בנימין כי נתניהו קרא לעבר מרשו 'עבריין', נתניהו השיב בשאלה: "מי שמביא בריונים לבית משפט הוא לא עבריין?"

לקראת סוף הדיון אמר נתניהו לשופט: "אני מתנצל כבוד השופט, עשו לי אמבוש של החברים בחוץ שצועקים ומקללים את אימא שלי, הכול בפייסבוק. מחכה לי בדיוק מה שהיה לי בכניסה גם ביציאה"

מחוץ לאולם תועד פעיל ממחנה בנימין תוקף  את עו"ד יוסי כהן שייצג את נתניהו וצועק לעברו:" תספר לי מי משלם לך? שקרן נבזה" וכן: "ביבי גנב ובוגד".

נתניהו הגיש תביעה בסך 140 אלף שקלים כנגד אייבי נתניהו בגין הוצאת דיבה ופגיעה בפרטיות. הוא ביקש כי בנימין יפרסם התנצלות פומבית אך בנימין טען שמטרת התביעה היא השתקתו. ניסיונות גישור בין נתניהו לבנימין לא צלחו והופסקו לפני כחודשיים וניסיון נוסף עלה בתוהו.

בנימין פרסם הבהרה כי כתב את הפוסט שלו על סמך מקורות שאינם מאומתים אך לא הביע התנצלות פומבית. את נוסח ההתנצלות שהציע דחה נתניהו כיון שלדבריו היא מסויגת.

"הותקפתי באלימות בכניסה לבית המשפט". צילום: פלאש 90

 

 

אורן רפאל

אורן רפאל