בהמשך לפרשה הביטחונית בה נעצרו קטינים מיו"ש ואשר חקירתם עוררה סערה ציבורית רבה, מוציא הערב (ראשון) השב"כ הודעה בה הוא תוקף את הטענות נגדו: "בימים האחרונים משמיעים גורמים שונים בעלי אינטרס טענות והאשמות קשות כנגד חקירת השב"כ המתנהלת בתיק זה. שירות הביטחון הכללי פועל ע"פ חוק לסיכול טרור באשר הוא טרור", כתבו.

שריפת דגל ישראל על ידי החשודים. צילום: דוברות שב"כ

 

בהודעה שפרסם השב"כ נמסר עוד: "נתפסו ממצאים אשר מלמדים על מאפייניהם האנטי-ציוניים והקיצוניים וכן על מסוכנותם של החשודים אשר באו לידי ביטוי בפעולות ואמירות קשות נגד מדינת ישראל וסמליה".

"כך למשל", הם מפרטים, "בחומרים אשר אותרו במהלך חקירת החשודים בשב"כ נמצא ברשותם סרטון המתעד שריפה של דגל ישראל. בנוסף, נתפס בחדרו של אחד העצורים דגל ישראל ועליו הכתובת "מוות לציונים" לצד איור של צלב קרס".

"מוות לציונים". צילום: דוברות שב"כ

 

הודעת השב"כ מתייחסת למספר טענות שהושמעו מצד עורכי הדין של העצורים וחלקים בציבור ביניהם טענות על דרך המעצר, מניעת המפגש עם עורך דין וטענות לתנאי מעצר קשים ואפילו לעינויים. "שקרים וטענות מופרכות", כינו בשב"כ את הטענות נגדם.

בהודעה סיכמו: "שירות הביטחון הכללי לא ירתע ממסע הכפשות והדה לגיטימציה המתנהל ע"י גורמים בעלי אינטרס, וימשיך לפעול בנחישות כנגד כל גורם המעורב בפעולות טרור, ויעשה כן באמצעות כל הכלים העומדים לרשותו ע"פ חוק".

 

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון