נשיא ארה"ב דונלד טראמפ וראש ממשלת בריטניה תרזה מיי בפסגת מדינות ה-G7 בסוף השבוע. צילום: רויטרס
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ וראש ממשלת בריטניה תרזה מיי. צילום: רויטרס

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ תקף הלילה (ה') את ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי, זאת בעקבות ביקורת שספג ממנה על פרסום סרטונים של אלימות מוסלמית, כך פורסם ב"ynet". "תרזה, אל תתמקדי בי, תתמקדי בטרור האסלאמי הקיצוני המתרחש בממלכה המאוחדת. אנחנו מסתדרים מצוין", צייץ טראמפ בחשבון הטוויטר שלו.

דבריו של טראמפ מגיעים על רקע ביקורת שספג מהדובר של מיי, שכתב כי "הנשיא טעה בהפצת הסרטונים". טראמפ לא קיבל יפה את הביקורת אחרי שסיפר לא פעם על מערכת היחסים הקרובה בינו לבין מיי ואף הגדיל לעשות כשתיאר אותה "כמו של ווינסטון צ'רצ'יל ופרנקלין רוזוולט, מרגרט תאצ'ר ורונלד רייגן, טוני בלייר וג'ורג' בוש הבן".

"מדובר במראות שגברת מיי ושאר מנהיגי העולם צריכים לדעת. אלה איומים אמיתיים", אמרה דוברת הבית הלבן, שרה האקבי סנדרס, בנוגע לסרטונים שפרסם הנשיא.

אתמול (ד') שיתף הנשיא טראמפ בחשבון הטוויטר שלו שלושה סרטונים שהפיצה סגנית מפלגת הימין הקיצוני "בריטניה תחילה", ג'יידה פרנסן, בהם נראית אלימות מוסלמית. בסרטון הראשון נראה מהגר מוסלמי מכה ילד הולנדי על קביים, בסרטון השני נראה מוסלמי שמנפץ פסל של מריה הקדושה ובסרטון השלישי נראים מוסלמים משליכים ילד מהגג ומכים אותו למוות.

שיתוף הסרטונים של "בריטניה תחילה" ע"י הנשיא האמריקני, לו 45 מיליון עוקבים בטוויטר, זכתה לביקורות קשות בבריטניה. "טראמפ הפך את הימין הקיצוני בארה"ב ללגיטימי ועכשיו הוא מנסה לעשות זאת בבריטניה", נטען בממלכה.

ביקורת נשמעה גם מכיוונו  של ראש העיר המוסלמי של לונדון, סאדיק קאן, שאמר: "'בריטניה תחילה' הוא ארגון מתועב שמונע משנאה, וצריך לגנות אותו, לא לעודד אותו".

 

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם