ישראל תשלם מחיר גבוה במו"מ עתידי עם הפלסטינים, כך עולה מדבריו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בעצרת שקיים הלילה (ה') במערב וירג'יניה.

טראמפ בעצרת במערב וירג'יניה. צילום: רויטרס

 

בנאומו סקר טראמפ את ההצלחות של ממשלו ובהם הנסיגה מהסכם הגרעין עם איראן והטלת הסנקציות, וכן ההכרה בירושלים כבירת ישראל והעברת השגרירות האמריקנית אליה.

"הכרתי בירושלים כבירת ישראל ופתחתי שם את השגרירות ואני מבין עכשיו מה קרה. הרבה נשיאים אמרו 'נעשה את זה, נעביר את השגרירות לישראל, היא תהיה הבירה' והם לא עשו זאת", סיפר טראמפ. לדבריו, נשיאים אחרים לא עמדו בהבטחה בשל לחצים אדירים ממנהיגים ברחבי העולם. "אז מה עשיתי? חמישה ימים לפני כן, הפסקתי לקבל שיחות ואמרתי 'אתקשר אליכם בשבוע הבא'. כי ידעתי מה הם יבקשו ממני. הרבה יותר קל לומר – 'מצטער לא ידעתי שבגלל זה אתה מתקשר'".

טראמפ בעצרת במערב וירג'יניה. צילום: רויטרס

 

"זה היה צריך לקרות לפני שנים רבות. ואם יהיה שלום אי פעם עם הפלסטינים, תזכרו מה שאני אומר, זה היה הדבר הנכון לעשות כי הסרנו את זה מהשולחן. בכל פעם שהיו שיחות שלום הם לא עברו את שלב הדיונים על ירושלים כעיר בירה אז אמרתי 'בואו נסיר את זה'. ישראל תצטרך לשלם מחיר גבוה יותר כי הם זכו בדבר משמעותי מאד".

כזכור, מאז ההכרה בירושלים כבירת ישראל מחרימה הרשות הפלסטינית את האמריקנים ולא רואה בהם מתווך הוגן.

הבוקר אמר היועץ לביטחון לאומי ג'ון בולטון כי נכון להיום ארה"ב לא דנה ברעיון ההכרה בריבונות ישראלית ברמת הגולן.  "ברור שאנחנו מבינים את הטענה הישראלית שהיא סיפחה את רמת הגולן – אנחנו מבינים את עמדתם – אבל כרגע לא חל שינוי בעמדת ארה"ב".

היועץ האמריקני לביטחון לאומי ג'ון בולטון. צילום: רויטרס
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20