טראמפ אמור היה להשתתף היום (ראשון) בטקס בצרפת לזכר חיילי ארה"ב שנהרגו במלחמת העולם הראשונה, אך הגעתו בוטלה "בשל תנאי מזג האוויר".

טראמפ בגשם. צילום: קרלוס בריה, רויטרס

 

כחלק ממפגש המנהיגים לציון 100 שנים לסיום מלחמת העולם הראשונה, אמור היה טראמפ להניח זר ולהוביל דקת דומיה בטקס זיכרון לחללים האמריקאים שנספו במלחמה. בהודעת הביטול שפרסם הבית הלבן נכתב: "ביקור הנשיא והגברת הראשונה בבית הקברות ואנדרטת הזיכרון אן-מארן בוטל בגלל קשיים לוגיסטיים ולוח הזמנים, לאור מזג האוויר"

ביטול הביקור, ולא פחות מכך סיבת הביטול, עוררו גל תגובות זועמות כלפי הנשיא האמריקני. גולשים רבים טרחו לשתף תמונות של הנשיא לשעבר אובמה כשהוא נואם תחת גשם, ואף לציין כי מנהיגי גרמניה, צרפת וקנדה הגיעו לאנדרטאות לזכר חיילי מדינותיהם באותו זמן שביקור טראמפ אמור היה להתקיים.

ארגון 'VoteVets' המייצג יוצאי צבא ומזוהה עם התנגדות לטראמפ צייץ בטוויטר שאחרי הטבח בפיטסבורג טראמפ "התלונן שהוא צריך לעמוד בגשם ולדבר על הטבח – בגלל שזה 'מבלגן' את השיער שלו עוד יותר. היום הוא יפסח על ההוקרה של גיבורים אמריקנים ממלחמת העולם הראשונה, ויישאר בחדר המלון, בגלל שיש קצת גשם"

 

חבר פרלמנט בריטי ונכדו של ווינסטון צ'רצ'יל, ניקולאס סומאס, כתב בטוויטר לנשיא האמריקני: "החיילים מתו עם פניהם לאויב ודונלד טראמפ אפילו לא יכול להתגבר על מזג האוויר ולחלוק כבוד לנופלים".

 

אלון מליק

אלון מליק