הנשיא דונלד טראמפ. צילום: רויטרס

 

"האיחוד האירופי כנראה רע כמו סין רק קטן יותר", כך אמר נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בראיון למריה ברטירומו ברשת האמריקנית "פוקס ניוז".

טראמפ הביא כדוגמה את נושא ייצוא המכוניות והתוצרת החקלאית. "הם שולחים להם מרצדס ואנחנו לא יכולים לשלוח את המכוניות שלנו", אמר. "הם לא רוצים את התוצרת החקלאית שלנו, הם אומרים שיש להם את החקלאים שלהם. אנחנו לא מגנים על החקלאים שלנו, אבל הם מגנים על החקלאים שלהם".

"אנחנו אוהבים את האיחוד האירופי. הייתי שם הרבה בעבר, הוריי נולדו שם. אני אוהב את המדינות האלה, גרמניה, סקוטלנד וכו', אבל הם מתייחסים אלינו רע ובחוסר הוגנות", הוסיף הנשיא. "הם עשו בשנה שעברה 151 מיליארד דולר בעודפי סחר. היו לנו הרבה גירעונות מול האיחוד האירופי, ומתעלה על כולם ההון שבזבזנו על נאט"ו כדי להגן עליהם".

"צריך להתמקד בסחר", הצהיר הנשיא. לדבריו, "יש לנו את הסכמי החסר הגרועים בעולם. אנחנו מפסידים כסף". על רפורמת המיסוי אמר כי היא "מדהימה" וכי יש לערוך קיצוצים נוספים ברגולציה. על התעסוקה אמר הנשיא כי "תמונת האבטלה שלנו באופן כללי היא כמעט הטובה ביותר בהיסטוריה".

עוד התייחס טראמפ בראיון לאיומי הגרעין מטהרן. "אם איראן תחזור להעשיר אורניום תהיה להם בעיה גדולה. אני אטיל עיצומים על חברות אירופיות שעובדות עם איראן", הבהיר.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20