לאחר שקיבל אזהרה הלילה (ג') ממשרד המשפטים האמריקאי, הודיע מייקל פלין, היועץ לביטחון לאומי של הנשיא טראמפ, כי הוא מתפטר מתפקידו לאחר פחות מחודש של עבודה. האזהרה שקיבל הגיעה על רקע שיחות שקיים לפינה כחודשיים עם השגריר הרוסי בוושינגטון סרגיי קיסלייק, מה שאסור על פי החוק האמריקאי. במשרד המשפטים אף הזהירו את פלין כי הוא עלול להיות חשוף לסחיטה מצד רוסיה בשל ניסיונות הסתרה של אותם מגעים עם השגריר.

התנצל עמוקות. מייקל פלין התפטר מתפקידו
התנצל עמוקות. מייקל פלין התפטר מתפקידו

 

פלין,  שהיה בעברו גנרל בצבא האמריקאי, הודה שקיים את השיחות ובמכתב ההתפטרות שהגיש כתב: "לצערי, בגלל רצף האירועים המהיר, נאלצתי לתדרך את סגן הנשיא ואחרים עם מידע חלקי בנוגע לשיחות הטלפון עם שגריר רוסיה". פלין הוסיף כי הוא התנצל עמוקות בפני הנשיא טראמפ וסגנו, "והם קיבלו אותה". על פי גורמים בממשל, התובעת הכללית לשעבר סאלי ייטס, הודיעה לפני כשבועיים כי פלין שיקר בנוגע למהות שיחותיו עם השגריר.

השיחות עם השגריר הרוסי נסבו סביב הסנקציות שממשל אובמה הטיל על רוסיה לאחר הפריצות למחשבי המפלגה הדמוקרטית שביצעה רוסיה במהלך מערכת הבחירות לנשיאות ארצות הברית. אולם, החוק האמריקאי אוסר על אישים פרטיים לנהל מגעים דיפלומטיים עם נציגים ממדינות זרות, ובעת קיומן, היה טרם היה פלין בתפקיד רשמי. על פי דיווחי התקשורת האמריקאית, פלין רמז לשגריר הרוסי כי ממשל טראמפ ינקוט מדיניות רכה יותר משל אובמה כלפי ארצו.

אני יודע שעם ההנהגה החזקה של הנשיא טראמפ, סגן הנשיא פנס והצוות הנהדר שהם מרכיבים זו תהיה אחת הנשיאויות הנפלאות ביותר בהיסטוריה", חתם פלין את מכתב ההתפטרות שלו.

המועמד המוביל להחליפו הוא ראש ה-CIA לשעבר, הגנרל בדימוס דייוויד פטראוס.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20