מזנון הח"כים לבש מונדיאל. צילום: דוברות הכנסת

הכנסת לבשה מונדיאל: רגע לפני צמד מפגשי חצאי הגמר המרתקים של אליפות העולם בכדורגל – קושטו מזנוני הכנסת בצבעי נבחרות המונדיאל.

חברי הכנסת ובאי משכן הכנסת שמחו לגלות היום (ב') שאת החזות הממלכתית והמוקפדת של מזנון הח"כים החליפו דגלי ענק ושרשראות דגלוני המדינות המשתתפות במונדיאל. עוד עיטרוי את כלל המזנונים במשכן כדורים  מתנפחים שמשתלשלים מהתקרה וכדורי המשחק הרשמיים המעטרים כל פינה.

גם תפריטי המזנונים לא נותרו אדישים. חברת "סודקסו" שמפעילה את מזנוני הכנסת הכינה מנות מונדיאל מיוחדות שמייצגות את ארבעת המדינות שעלו לשלבי הטורניר האחרונים: פיש אנד צ'יפס היא המנה שתייצג את הנבחרת האנגלית, את נבחרת הטריקולור מייצג צלי בקר ברוטב דיז'ון, מי שיבחר במנה הבלגית הצעירה יאכל קוראסון סלמון ומי שיבחר בנבחרת הקרואטית, שמטבחה מושפע מהמטבח האיטלקי, יסעד פסטה, ריזוטו, פיצות.

מנכל הכנסת, אלברט סחרוביץ, אמר: "מזנון הכנסת שראה בימיו ממשלות קמות ונופלות, מתחבר לאווירה העולמית השלטת ומשנה לפרק זמן קצר את פניו הרצינות. אין ספק שלפחות עד לרגעי הגמר שעוד יבואו, חווית האכילה במזנון הכנסת תשתדרג ותהפוך לחווייתית, ססגונית ומהנה מאד".

מנהל המזנון בכנסת חיים הרשקו הבטיח כי "ברגע שתיוודע המנצחת הגדולה של המונדיאל – תפריט המזנון ישנה פניו למשך שבוע חגיגות הזכייה ויכלול שורת מאכלים המזוהים עם המדינה".

גם המזנון החלבי התקשט בדגלי מדינות המונדיאל. צילום: דוברות הכנסת
מזנון הח"כים לבש מונדיאל. צילום: דוברות הכנסת
טירוף המונדיאל בכנסת. צילום: דוברות הכנסת
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20