התפקיד של מעצבת פנים מקצועית הוא (הרבה) יותר מלבחור את התמונה הנכונה ובפועל היא זאת שיכולה לעשות את ההבדל בין דירה קודרת, למוארת ובין משרד לא מנוצל למשרד שנעים ואף משתלם (הודות לתכנון יעיל) לעבוד בו.

אספנו כמה דגשים על מנת לעזור לכם לבחור את מעצבת הפנים המתאימה ביותר עבורכם אך לפני כן, בואו ונסביר בקצרה מי היא בכלל מעצבת הפנים.

מי היא מעצבת פנים ומה התפקידים שלה?

בגדול – מדובר בבעלת מקצוע שמתמחה בתכנון נכון ועדכני של חללים בדגש על ניצול מקסימלי של החלל לצורכי הלקוחות באופן שמשרה אווירה נעימה ושקולעת לטעם של בעלי הנכס.

בניגוד לחשיבה הרווחת, קיים שוני מהותי בין תפקידי האדריכל ומעצבת הפנים ובעוד שכדי להיות אדריכל צריך להשלים 5 שנות לימוד אקדמי, מעצבת פנים אינה זקוקה להכשרה הזאת אך בעוד שאדריכל יהיה זה שמפקח על הפרויקט מבחינה הנדסית, מעצבת פנים תנהל אותו ברמה הפרקטית – לעתים בחפיפה עם האדריכל ובהתאם לסוג הפרויקט.

מעצבת הפנים היא זאת שיכולה לעשות את ההבדל בין עיצוב פרקטי ועדכני לבין עיצוב מיושן ולא שימושי וישנן אף מעצבות רבות שינהלו את הפרויקט מתחילתו ועד סופו לרבות בחירת בעלי המקצוע והניהול שלהם – בעיקר בשיפוץ של דירות ובתים.

כמה עולה מעצבת פנים?

בניגוד לשירותים אחרים, אין מחירון קבוע לשירותי מעצבת פנים וקיים שוני שנובע מסוג הפרויקט, ההיקף שלו ואפילו המיקום הגיאוגרפי שלו.

אל כל אלה צריך להוסיף את רמת השירות והליווי שאתם מקבלים כך שכפי שציינו ישנן מעצבות שינהלו את השיפוץ מההתחלה ועד הסוף – לרבות בחירה ופיקוח על בעלי המקצוע וישנן כאלה שלא.

בכל אופן מומלץ להיפגש עם 3 מעצבות ולהתרשם מהן, מהשירות והמחיר שהן מציעות לפני שמקבלי החלטה במי מהן לבחור.

כיצד לבחור מעצבת פנים?

בחירה נבונה של מעצבת פנים הינו שלב מאוד חשוב בהגשמת המטרות שלכם וכפי שהדגשנו, חשוב להיוועץ עם מספר מעצבות טרם מקבלים את ההחלטה. בפגישות שתערכו רצוי לתת את הדעת לנקודות הבאות:

סגנון העיצוב והתמחות

ישנם הרבה מאוד סגנונות עיצוב ומה שמתאים לאדם אחד, אינו מתאים לאחר. מעבר לכך ישנם הרבה מאוד סוגי התמחות ולצד מעצבות שמתמחות בעיצוב בתים, יש כאלה שמומחיות בעיצוב פנים של משרדים.

לכן, עליכם לבחור במישהי שמתמחה בסוג העבודה שאתם זקוקים לה ושעושה את זה באופן שקולע לטעם שלכם.

מעבר לכך חשוב לציין שגם לאחר שמצאתם מעצבת שנראית לכם מתאימה, חשוב מאוד לעבור על תיק העבודות שלה ולהבין אם אתם באמת מתחברים לעבודה שלה.

כבר נאמר שעל טעם וריח אין מה להתווכח ומעצבת טובה ככל שתהיה עשויה שלא להתאים לכם באופן אישי.

חיבור אישי

עלינו לזכור שהמעצבת הולכת להיות החברה הכי טובה שלנו – לפחות בחודשים הקרובים ושאתם עומדים לבלות אתה הרבה שעות וצריכים לתת בה אמון ולכן החשיבות של החיבור האישי שיש לכם אתה חשוב לאין שיעור.

ההמלצה היא לבחור במישהי "שמשדרת באותו הראש", שמכבדת את הדעה שלכם, שמגלה סובלנות ושאתם מרגישים נוח בחברתה.

צילום: upslash

 

מה כולל השירות?

אין תקן מחייב לשירותי מעצבת פנים ולכן עליכם לבחון מה אתם מקבלים בדגש על מספר שעות יעוץ, ליווי לחנויות ובחירת אביזרים שונים כגון תאורה, כלים סניטריים ורהיטים, בחירת וניהול אנשי המקצוע וכו'.

הנחות ברכישת חומרי גלם ואביזרים

בניגוד למקובל לחשוב, מעצבת פנים יכולה לחסוך לכם סכומי כסף משמעותיים ומעבר לתכנון ויישום נכון ומקצועי של התכנית, היא יכולה לאפשר לכם קבלת הנחות מפליגות שלא יכולתם לקבל לבד במקומות שהיא נמצאת איתם בשיתוף פעולה. מומלץ לשאול על גובה ההנחות והמקומות שאיתם היא עובדת בשיתוף פעולה.

המלצות

כמו כל נותן שירות, המלצות זה אחד הדברים החשובים ולכן כדאי להיפגש עם מספר לקוחות שעברו תהליך דומה לשלכם ולהתרשם מהעבודה ומשביעות רצונם.

תשלום וחוזה עבודה

הדרך הטובה ביותר להימנע מאי נעימויות ותקלות שנובעות מחוסר הבנה היא לכתוב הסכם שמתאר את כל מה שסיכמתם עם המעצבת. בהסכם זה חשוב להתייחס אל מספר נקודות כגון הסמכויות והאחריות של המעצבת, משך זמן השיפוץ או הבניה, מחירים כמו גם מועדי תשלום וכל פרט נוסף שנראה לכם חשוב.

אל תתביישו להעלות כל דבר על הכתוב וזכרו שבמקרים רבים ההסכם או החוזה יכולים להיות האמצעי שיבטיח שירות והתנהלות נוחים.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20