אלי טביב. צילום: יונתן סינדל/פלאש90
אלי טביב. צילום: יונתן סינדל/פלאש90

 

כצפוי, ההתאחדות לכדורגל הסתפקה רק באזהרה נגד אלי טביב. בפגישה שנערכה הבוקר במשרדי ההתאחדות לכדורגל בנוגע למעורבותו של הבעלים של בית״ר ירושלים בניהול הקבוצה, למרות עונש ההרחקה שנגזר עליו, היועץ המשפטי החדש של ההתאחדות, עו״ד עמית פינס הסתפק בשיחת הבהרה ונזיפה.

בעלי בית"ר ירושלים הגיע לדיון בעניינו עם עורך דינו, נועם פורר, פרקליטי המועדון, אלעד אייזנברג ורוני מוזסון, ומחזיק זכויות הניהול, אלי אוחנה, שם המתינו להם היועץ המשפטי פינס, מנכ"ל ההתאחדות רותם קמר ומנכ"ל המנהלת ניקולס לב. לראשי בית״ר ירושלים היה ברור כי בהתאחדות רוצים בדיוק כמוהם לא להגיע לבתי הדין ולבתי המשפט ולסיים את הפרשה בדיון ענייני עם הבהרות בלבד.

אלי אוחנה. צילום: פלאש90
אלי אוחנה. צילום: פלאש90

 

אוחנה עשה שיעורי בית היטב, הוא הדמות המרכזית שהיתה בדיון מכיוון שהוא אמור היה לענות על השאלות בנוגע למעורבותו של הבעלים במועדון. אוחנה לא הסתיר את העובדות וציין כי לא ניתן לנהל מועדון בלי מעורבות מסוימת של הבעלים בנושאים המרכזיים, בעיקר כספיים. לאנשי ההתאחדות נאמר כי הוועדה להעברת זכויות שדנה בנושא וקבעה את העונש של טביב לא ציינה מה מותר ומה אסור לטביב לעשות. אוחנה, טביב ועורכי הדין ציינו כי הבעלים מעורב רק בנושאים שחייבים את מעורבותו בנושא כספי. בנוגע לשאלות על מעורבותו בנושאים מקצועיים השיבו ראשי המועדון כי גם פיטורי והחתמת מאמן הוא נושא כספי, עוד ציינו ראשי המועדון כי מרבית הפרסומים בתקשורת על מעורבותו המקצועית של טביב אינה נכונה ויש בפרסומים הללו המון המצאות.

היועץ המשפטי של ההתאחדות אמר כי המטרה היא לא להגיע למצב שהוא ייאלץ להעמיד את טביב לדין ולנקוט באמצעים הכבדים כמו הטלת עונש כבד יותר ומכירת הקבוצה. המסר היה ברור, טביב ואוחנה הבהירו כי המועדון פועל בהתאם לכללים וטביב נוטל חלק רק בהחלטות הגדולות שאוחנה חייב לערב אותו. עוד ציינו ראשי המועדון כי אין מניעה בהחלטה שטביב לא יגיע לאימונים או למשרדו בבית וגן כדי לדון עם החשב של המועדון בנושאים כספיים.

משרדי ההתאחדות לכדורגל
משרדי ההתאחדות לכדורגל

 

היועץ המשפטי החדש עבר את המשוכה הראשונה שלו בתפקיד, שני הצדדים מציינים כי הייתה פגישה באווירה טובה מאוד ושני הצדדים הבינו כי מדובר בהחלטה של הוועדה שבלתי אפשרי ליישם אותה במלואה וכל צד מעגל פינה כדי לסיים את תקופת העונש בשלום. טביב עצמו רוצה לקצר את העונש משנתיים לשנה, ההמלצה שקיבל היא שזה לא הזמן להגיש בקשה כזו לבית הדין העליון רגע אחרי הדיון אליו הגיע בעקבות הפרת תנאי העונש שהטילה עליו הוועדה בראשות השופטת בדימוס שרה ברוש.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20