אלי אוחנה, אלי טביב ושרון מימר במסיבת העיתונאים. צילום: משה בוקר
מחזיק זכויות הניהול אלי אוחנה והבעלים אלי טביב. צילום: משה בוקר

 

המשחק של בית״ר ירושלים ביום ראשון הקרוב באשדוד, יקבע את עתידו של המאמן בני בן זקן. אלי אוחנה, מחזיק זכויות הניהול של המועדון, מחזיק בדעה כי בית״ר ירושלים יכולה להתמודד על האליפות עד הסוף אם יהיה על הקווים מאמן בכיר וסמכותי, אחד מהשורה הראשונה בכדורגל הישראלי. אוחנה היה רוצה לראות את רוני לוי מאמן כבר השבוע את בית״ר, למרות שלוי מאמן בקפריסין וקבוצתו אף מדורגת במקום הראשון, הוא הביע הסכמה לעזוב את קבוצתו ולהגיע ארצה, אך השכר הגבוה, 150 אלף דולר, הוא מעבר לסכום שאלי טביב מוכן לשלם.

״אלי טביב לא רוצה את בני בן זקן, הוא מאוכזב ממנו. טביב מאוד ישמח לראות מאמן אחר על הקווים, אבל הבעיה היא שהוא רוצה מאמן נוסף שהוא יוכל לומר לו מה לעשות. טביב רוצה בובה אחרת ולא קל למצוא מאמן שהוא שילוב מוצלח של בובה ואיש מקצוע בכיר״, ציין גורם בסביבתו של טביב. במציאות הנוכחית בה אי אפשר, נכון לעכשיו לפחות, להביא מאמן בכיר יותר, ההחלטה שהתקבלה היא לקיים שיחה עם בן זקן ולחלק את הסמכויות בין המאמן לעוזרו גיל לבנדה. מערכת היחסים בין בן זקן ללבנדה אינה טובה ואוחנה הבהיר למאמן כי ישנה אכזבה גדולה מניהול המשחקים שלו והיכולת הלא טובה של הקבוצה. שיחה כזו, נזכיר, הייתה בין אוחנה לבן זקן אחרי המשחק נגד האלופה לפני כחודש. אוחנה הבהיר כי אם בן זקן ולבנדה לא יעבדו יחדיו כצוות – יוחתם מאמן חדש.

בני בן זקן. צילום: עירוני ק"ש
קרוב לסיום תפקידו. בני בן זקן. צילום: עירוני ק"ש

 

בכל מקרה, האוהדים מאיימים בצעדים במשחק באשדוד נגד המועדון, כמו למשל קריאות לבן זקן להתפטר ולטביב למכור את הקבוצה. בן זקן יודע כי אם בית״ר ירושלים לא תנצח הוא יפוטר, גם במקרה של ניצחון בו הקבוצה תציג תציג יכולת חלשה הוא עשוי ללכת הביתה. האכזבה מהמאמן גדולה והבעיה היא שבינתיים שאין לאוחנה מאמן ראוי שיכול להחליף את בן זקן ובמקביל להיות כפוף לבעלים המשמש בפועל כמנהל המקצועי של המועדון.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20