חשיפה: הקרן החדשה לישראל פועלת נגד עיריית ירושלים והחלטתה על פינויי גלריית ברבור הקיצונית.

בעקבות מאבק ציבורי של ארגון זכויות האדם בצלמו ופנייתה של שרת התרבות מירי רגב הוציאה העירייה לא מכבר צו פינוי לגלריית ברבור. כזכור, גלריית ברבור ארחה בשנים האחרונות עשרות אירועי שמאל קיצוני ביניהם של שוברים שתיקה, תעאיוש, לוחמים לשלום, Free Jerusalem ועוד.
בנוסף הגלריה פעלה לא כחוק ואירחה אף אירועים מפלגתיים שונים. אנשי הגלריה סרבו להתפנות והעירייה נאלצה לפנות לביהמ"ש אשר הוציא להם צו פינוי. הם ערערו על כך לביתה משפט המחוזי אשר דן בנושא זה בימים אלו והוציא בינתיים צו ארעי המאפשר לה להישאר במקום.

פלייר הרצאת שוברים שתיקה בגלריית 'ברבור'. צילום מסך מתוך האירוע בפייסבוק

 

מי שייצג את הגלריה לאורך כך הדרך היה עו"ד יוסי חביליו אשר בינתיים התמודד בבחירות לראשות העיר התפטר ונבחר כחבר מועצה ונכנס לקואליציה. עקב כך הוא סרב להמשיך לייצג את הגלריה אשר נותרה ללא עו"ד. בעקבות כך פנתה הגלריה לקרן החדשה לישראל ולאגודה לזכויות האזרח בבקשת עזרה.

ואכן בשקט ומאחורי הקלעים הקרן החדשה נתנה לגלריית ברבור מענק חירום בנוסף הם נותנים לגלריה ייעוץ אסטרטגי ותקשורתי. כחלק מהייעוץ הקרן הציעה לגלריה להפעיל לחץ ישיר על ראש העיר משה ליאון ובפרסומי מטה האהבה של גלריית ברבור.

במייל שהופץ נכתב כי "אחת הדרכים להשפיע על העירייה להשאיר את הגלריה פתוחה היא ע"י ערוצי לחץ וקשר על העירייה. אנחנו אוספים רשימה של אנשים שמשפיעים ורלוונטים. מחפשים אנשים שמשפיעים לא רק בשדה האמנות אלא גם בשדות כגון עסקים, מסחר, פוליטיקה, תקשורת, חינוך ועוד, ובפרט כאלה הקשורים לליאון ולמעגל שסביבו. כמו כן חיפוש שותפים מנחלאות והסביבה, כולל סטודנטים, דמויות מובילות בשוק ועוד".

לסיום הם מציינים שביום שלישי הקרוב הם יקיימו דיון בהשתתפות אנשי הקרן החדשה ומזמינים לשם את אנשי מטה האהבה . וכך הם מציינים " על כל זה נדבר בפגישה, אליה יצטרפו גם מאשה היקרה (שחזרה לארץ ממש השבוע), שמוליק ואילינית מהקרן החדשה שעוסקים בתקשורת וייעוץ אסטרטגי למאבקים מסוג אלו"

שי גליק, מנכ"ל ארגון 'בצלמו', מסר:  "יצא המרצע מן השק. הגלריה שתמיד נטענה שמייצגת את תושבי השכונה הוצרכה לשכור עורך דין חיצוני תושב תל אביב אשר הינו אחד מראשי השמאל הקיצוני. בנוסף מאחורי המאבק העממי שהם מיצגים של תושבי נחלאות עומד שוב ארגון שמאל קיצוני הקרן החדשה לישראל. שני דברים אלו מוכיחים שחור על גבי לבן הגלריה אינה מייצגת את תשובי השכונה העיר או הארץ ועליה להסגר מידית. בנוסף אירוע זה שוב עומד בניגוד לכללי הקצאה והם ממשיכים לצפצף על החוק. אני פונה לעירייה למנוע אירוע זה ודומיו ולעמוד בכל תוקף עד לפינוי הקרוב בעזרת השם. ארגון בצלמו ימשיך להילחם למען תרבות ואמנות ולא לשנאה הסתה ומאבק בחיילי צה"ל מדינת ישראל וקיום אירועי נכבה".

לא נתקבלה תגובת 'הקרן החדשה' עד למועד פרסום הכתבה.

אילת כהנא

אילת כהנא