דובר צה"ל מוסר כי לפני זמן קצר התקבל דיווח על ירי לעבר אוטובוס ישראלי ממוגן, סמוך לעין יברוד שבבנימין. לא היו נפגעים, נזק נגרם לאוטובוס. 11 תרמילים נמצאו במקום. כוחות צה"ל סורקים במרחב אחר החשודים.

הפגיעה באוטובוס. צילום: TPS
הפגיעה באוטובוס. צילום: TPS

 

אזרחים דיווחו על שמיעת ירי בסמוך לאוטובוס בעת שנסע בכביש 60. אותרה פגיעה באוטובוס. בתחילה נחסם לתנועה הכביש בין צומת שילה לצומת המשטרה הבריטית, מה שהביא לעומס כבד בציר, ולאחר מכן נפתח מחדש לתנועה. כוחות צבא מתגברים את הצירים.

11 תרמילים נמצאו במקום. צילום: דובר צה"ל
11 תרמילים נמצאו במקום. צילום: דובר צה"ל

 

מספר דקות לאחר מכן, דיווחה המשטרה על יידוי אבנים לעבר אוטובוס של חברת "נתיב אקספרס" שעשה דרכו מחיפה לשפרעם. בכביש הראשי בשפרעם הושלכה אבן שניפצה שמשה צדדית. נוסעת כבת 18 נפצעה באורח קל מרסיס, כך על פי גורמי הרפואה. שוטרי משטרת ישראל שהוזעקו למקום עורכים סריקות לאיתור חשודים.

שלוש שעות לאחר מכן מחבלים ביצעו ירי לעבר עמדת צה"ל, סמוך לג'ילזון שבבנימין. גם הפעם נמצאו במקום מספר תרמילים. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. כוחות צה"ל סורקים במרחב.

לאורך כל היום בוצעו ניסיונות לרצוח אזרחים וחיילים ולשבש את הנסיעה בצירים באמצעות חסימות, יידוי אבנים, השלכת בקבוקי תבערה ואף ירי. ילדה בת 10 נפצעה מיידוי אבנים בצומת ה-T שבגוש עציון ומאושפזת בבבית החולים 'הדסה עין כרם' בירושלים עם שבר בגולגולת ורסיסים בקרקפת.

חייל צה"ל נפגע בפניו מיידוי אבנים בכפר חרמלה, סמוך לתקוע, ופונה גם הוא לבית החולים 'הדסה עין כרם' לטיפול בשבר באפו. מצבו של המאבטח אשר אלמליח בן ה-46 מהישוב אדם שנפצע בפיגוע הדקירה בתחנה המרכזית בירושלים מוסיף להיות קשה והוא מאושפז במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים 'שערי צדק' בעיר.

זירת הפיגוע בירושלים. צילום: חלי ממן, TPS
זירת הפיגוע בירושלים. צילום: חלי ממן, TPS
נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון