המשטרה פשטה הבוקר (ה') על משרדי הוצאת "ידיעות ספרים" בגין חשדות להדלפת החומרים המסווגים של אהוד אולמרט, כך פורסם ב"וואלה".

שחרורו המוקדם של ראש הממשלה לשעבר, שיידון בוועדת השחרורים שתתקיים ביום ראשון בשבוע הבא, צפוי להיתקל בהתנגדות של פרקליטות המדינה. לפני מספר שבועות נתפס פרקליטו של אולמרט, עו"ד חנינא ברנדס, כשניסה להבריח מסמכים אחרי שביקר את אולמרט בכלא מעשיהו.

לא נמצא מקום להיעתר לבקשה לחנינה. צילום: פלאש 90
אהוד אולמרט. צילום: פלאש 90

 

עם צאתו מהביקור ערכו הסוהרים על ברנדס בדיקה שגרתית, במהלכה נמצאו המסמכים בתיקו. עורך הדין עוכב מיידית לחקירה, והתברר כי המסמכים שנתפסו הם ככל הנראה חומרים שכתב אולמרט, שלא עברו צנזורה. המסמכים הוחרמו על ידי שב"ס והועברו לבדיקה.

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נשלח ל-27 חודשי מאסר בעקבות הרשעתו בעבירות שוחד, הפרת אמונים, קבלת דבר במרמה ושיבוש הליכי משפט. אולמרט, שאמור להשתחרר בעוד כשנה, הגיש בקשה לחנינה, אותה דחה הנשיא ריבלין. אולמרט פנה לוועדת השחרור בבקשה לניכוי שליש, אחרי שישב 16 חודשים במאסר.

הנשיא ריבלין הסביר מדוע דחה את בקשתו של אולמרט לחנינה, ואמר כי "סמכות החנינה של נשיא המדינה אינה ערכאת ערעור על בית המשפט ולכן כאמור, לא נמצא מקום להיעתר לבקשה לחנינה בדרך של שחרור לאלתר ממאסר".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם