שני קצינים הודחו, קצין מטה ננזף וסמג"ד נשפט למחבוש, זאת לאחר שפיברקו את תיקי התרגיל למרות "ים אל ים", בסופו נהרג סרן (במיל') אלחנן ברזנר. ממצאי התחקיר הוצגו היום (ג') לאלוף פיקוד המרכז רוני נומה. גורם צבאי בכיר אמר לערוץ 20 כי מדובר במירוץ מתוכנן, שקורה מדי שנה, אך הפעם הוא הסתיים בטרגדיה.

אלחנן ברזנר, צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של יאיא פינק
אלחנן ברזנר, צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של יאיא פינק

לפי המח״ט, שרשרת ההכנות הייתה ראויה ולא נמצא קשר בין ההכנות לאירוע לבין מותו. יתרה מכך, מדובר באירוע שהוגדר במאמץ לא עצים. כמו כן, ברזנר קיים אימוני ספורט במאמצים גדולים יותר. המוות שהוגדר הוא מוות לבבי פתאומי.

מהחקירה התגלה פער בהכנת תיקי האירוע והתגלה שלא הוכנו תיקי ההכנה לאירוע. חלקם נכתבו לאחר המקרב וקצין אחד אף נתפס בשקר בוועדה בנוגע למועד כתיבתם. בעקבות זאת, סמח"ט בדרגת סא״ל בחטיבה ננזף על ידי מפקד הפיקוד, שני קצינים בחטיבה בדרגות סגן הודחו. המח"ט נזף גם בקצין מטה נוסף ושני קציני מטה בחטיבה צפויים להישפט. הגורם הצבאי אמר כי מדובר ב"כשל ערכי שלא ניתן להשלים איתו".

מצ״ח ממשיכה בחקירה והפרקליטות יכולה לנקוט צעדים נוספים בהביט הפלילי. עוד נמסר מהגורם הצבאי כי היום עדכנו את המשפחה, "אנחנו כמובן משתתפים בצערה. אלו דברים לא מקובלים ואסור שיקרו".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון