חברת 'וי.איי.פי פאואר', יצרנית שנאי חשמל לתעשייה הנמצאת בבעלות זרה, תעבור ממקומה ברמת השרון למיקום חדש – בנתיבות, זאת בעקבות לחץ שהפעיל משרד הכלכלה בעניין. כך על פי פרסום של אריאל ויטמן ב'ישראל היום'.

החברה נאלצה לפנות את השטח בו היא מייצרת כיום באזור התעשייה של רמת השרון בשל שינוי בייעוד הקרקע, מתעשייה למגורים. בין החלופות שנבחנו היו מעבר להודו או לארה"ב.

משרדו שיחק תפקיד בהבאת המפעל לנתיבות. שר הכלכלה אלי כהן

 

על פי הפרסום, המידע הועבר למנהל רשות ההשקעות במשרד הכלכלה וזה שכנע את הבעלים להעבירו לנתיבות. עוד נכתב כי החברה מעדיפה את ההישארות בישראל בגלל רמת הידע הקיים בה ורמת הבטיחות בשמירת מידע.

ועדת הקצאות הקרקע במנהל אזורי התעשייה במשרד הכלכלה אישרה את בקשת החברה להקמת מפעל בשטח כולל של כ־40 דונם באזור התעשייה נ.ע.מ הסמוך לנתיבות, בו יועסקו 183 עובדים.

כמו כן אושרה תכנית השקעות אשר תביא בשנת תפוקה מלאה להכנסות של יותר מ־200 מיליון שקלים.

מושכת גם מפעלי הייטק. נתיבות. צילום: נתי שוחט, פלאש 90

 

שר הכלכלה אלי כהן (כולנו) אמר: "הקמת המפעל משתלבת במדיניות שלנו להביא לפריפריה מפעלים עתירי ידע, תוך יצירת משרות איכותיות באזור".

"התעשייה הישראלית היא מכפיל כוח", הוסיף השר, "מלבד יצירת תעסוקה והכנסה באופן ישיר, היא מייצרת מעגלי צמיחה ופעילות כלכלית הממריצה את האזור".

ד"ר נחום איצקוביץ', מנהל הרשות להשקעות, הוסיף: "ההשקעה הייחודית חשובה למשק החשמל הלאומי ובאותה עת לאזור הנגב הצפוני, לנתיבות ולסובב אותה. יצירת מקומות תעסוקה טכנולוגיים חשובה וחיונית לקידום האזור ורמת חיי תושבי האזור".

אלון מליק

אלון מליק