אבו עוביידה, דובר גדודי עז-א-דין אלקסאם, הזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס, נאם לפני זמן קצר ברצועת עזה אודות התקרית בין צה"ל לארגון בחאן יונס. "אנו מודים ומצדיעים לאנשינו שסיפקו לנו הרבה מידע חשוב ויקר המשמש את ההתנגדות", אמר אבו עוביידה.

עם זאת, הוא מיד הוסיף וביקש מהציבור העזתי להמשיך ולספק פרטים נוספים אודות הלוחמים הישראליים שתמונותיהם פורסמו ע"י חמאס לצורך חקירת "המבצע הכושל" של צה"ל, לדבריו.

זה הכוח המיוחד? התמונות שפרסם חמאס

 

כזכור, בכלי התקשורת הערביים פורסמו ביום חמישי האחרון (ה') תמונות אותן הפיץ חמאס ולפיו הן שייכות לחיילי הכוח המיוחד של צה"ל אשר נכנס לפני שבועיים לעזה לצורך פעילות מבצעית ונחשף. בתמונות נראים החיילים כשהם מחופשים לערבים מקומיים.

לטענת חמאס, הם הצליחו לזהות את כל חברי הכוח ואת פרטי המבצע, אשר רק את חלקם חשפו. גם את תמונות הרכב והמשאית ששימשו, לטענתם, את הכוח הם פרסמו.

לפי דיווח בעיתון הלבנוני 'אל-אחבאר', בחמאס משוכנעים כי לוחמים נוספים או משתפי פעולה ערבים עדיין נמצאים בתוך הרצועה. עפ"י העיתון, ארגון הטרור עסוק בימים האחרונים במצוד אחר אותה משאית, שמציאתה – כך הם מקווים – תחשוף פרטים נוספים על המשימה.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20