הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, ערכה היום (ש') מסיבת עיתואנים בה הוצגו לראווה הישגים בחשיפת "פרטים חדשים" אודות תקרית ההיתקלות בכוח המיוחד של צה"ל שנחשף סמוך לחאן יונס, בה נהרגו סא"ל מ' ושבעה ממחבלי חמאס.

הסרטון ששידר חמאס כלל צילומים ממצלמות אבטחה שתיעדו את השתלשלות העניינים מאז כניסת הכוח המיוחד לרצועה, דרך מסלולם בתוכה ועד להיתקלות וחילוץ הפצועים, כאשר את החלקים החסרים השלימו באמצעות אילוסטרציה. לטענת דובר הזרוע הצבאית, אבו עוביידה, הפעילות הזו הוכנה במשך חודשים ארוכים כשהמטרה הייתה התקנת ציוד האזנה במרכזיה של עז א-דין אל-קסאם.

אחד מרכבי הכוח, לטענת חמאס, ממצלמות האבטחה

 

לדבריו במסיבת העיתונאים שארכה כחצי שעה, 15 אנשי הכוח נכנסו לרצועת עזה בחסות הערפל ודרך אזורים מיוערים, כאשר הציוד הוכנס דרך מעבר כרם שלום. דובר הזרוע הצבאית טען כי 15 הישראלים נשאו תעודות זהות מזוייפות בהן השתמשו בשמות אמיתיים של תושבים ברצועה.

בסרטון נראים הרכבים בהם נסעו אנשי הכוח, הציוד שנשאו כגון אתי חפירה, מסורים ואקדחים עם משתיקי קול. כמו כן, חלק מאנשי הכוח תועדו לכאורה רוכשים מצרכים במכולת. מצלמות האבטחה תיעדו את מסלול שני הרכבים לכאורה שבהם נסעו אנשי הכוח עד שנחשפו. את ההיתקלות עצמה, תיארו בסרטון באמצעות אילוסטרציה.

רגע ההיתקלות לפי האילוסטרציה בסרטון חמאס

 

אבו עוביידה אף התרברב כי חמאס תפס ציוד טכנולוגי מתקדם של הכוח, אולם הוא לא הוצג. עוד טען, כי אנשי הכוח פעלו גם במדינות ערביות נוספות.

אנשי הכוח המיוחד במכולת, כפי שתועדו במצלמות האבטחה

 

לבסוף הכריז אבו עוביידה על חנינה ועל פרס בגובה מיליון דולר למשתף פעולה שיסייע בהסגרת ולכידת כוחות ישראלים מיוחדים והבהיר כי הארגון מחזיק במידע נוסף שטרם נחשף.

אבו עוביידה במסיבת העיתונאים

כזכור, בניסיון להרתיע את תושבי עזה מלשתף פעולה עם ישראל, שידר ביום שלישי האחרון משרד הפנים העזתי הודאות של 45 משת"פים שנעצרו ברצועה מאז ההיתקלות ליד חאן יונס. העצורים סיפרו בשידור כיצד גויסו ע"י קציני המודיעין הישראלי ומה היו משימותיהם.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20