בכלי התקשורת הערביים פורסמו היום (ה') תמונות אותן הפיץ ארגון הטרור חמאס ולפיו הן שייכות לחיילי הכוח המיוחד של צה"ל אשר נכנס בשבוע שעבר לעזה לצורך פעילות מבצעית ונחשף. בתמונות נראים החיילים כשהם מחופשים לערבים מקומיים.

זה הכוח המיוחד? התמונות שפרסם חמאס

 

לטענת בכירי חמאס, הם הצליחו לזהות את כל חברי הכוח ואת פרטי המבצע, אשר רק את חלקם חשפו. גם את תמונות הרכב והמשאית ששימשו, לטענתם, את הכוח הם פרסמו.

כזכור, בלילה שבין יום ראשון לשני בשבוע שעבר יצא כוח מיוחד לפעילות בעומק שטח הרצועה במטרה לסכל איום על המדינה. אלא שהלוחמים נחשפו וחילופי אש התפתחו בינם לבין מחבלי חמאס. "הכוח נקלע למציאות מורכבת מאוד, ומהרגע שנחשפו, הלוחמים ניהלו קרב הירואי שבו גם חילצו נפגעים וגם סיכלו את מי שניסה לפגוע בכוח", הסביר על כך דובר צה"ל. באירוע נהרג קצין צה"ל, סא"ל מ', ונפצע קצין נוסף באורח בינוני.

מיד לאחר האירוע חמאס פרסם חלק מפרטי האירוע ואז החל לשגר רקטות לעבר העוטף. בסך בוצעו כ-500 שיגורים לשטח ישראל כתגובה של ארגון הטרור.

התקיפות בעזה בשבוע שעבר. צילום: ערבי

 

בשבת האחרונה, מנהיג חמאס ברצועה, יחיא סינוואר, הציג במהלך "נאום ניצחון" שנשא אקדח שלטענתו היה שייך לאחד מלוחמי הכוח ונתפס במהלך חילופי האש. בין השאר, אמר סינוואר בנאומו כי הוא "מייעץ לישראל שלא לחזור ולנסות אותנו".

"נאום הניצחון" והאקדח של יחיא סינוואר

 

לדבריו, "הידיים שלנו על ההדק ועינינו פקוחות. חשבתם שנמכור את עצמנו עבור סולר ודולרים? בפעם הבאה מתקפה על תל אביב תדבר בעד עצמה".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20