כהן, בן חיים ורפאלוב. צילום: מתוך פייסבוק
כהן, בן חיים ורפאלוב. צילום: מתוך פייסבוק

 

מחר (ד') נפתח החלון בכדורגל הישראלי בו ניתן יהיה לבצע העברות עד היום האחרון של חודש ינואר. מלבד העברות קטנות ולא משמעותיות, עיקר העניין מתרחש לרוב בימים האחרונים של חלון העברות כאשר הקבוצות הגדולות מרכזות את הסקרנות סביב העברות בולטות, כאלה שעשויות לשנות את מאזן הכוחות ביניהן.

על המדף ישנם כמה שמות גדולים, כאלה המשחקים בליגת העל וגם ליגיונרים שמעוניינים לשוב ארצה. השם הכי גדול והכי מסקרן בחלון העברות הנוכחי הוא טוני וואקמה, שחקנה של האלופה. וואקמה מעורר סקרנות רבה לא רק אצל הפועל באר שבע אלא גם אצל היריבות של האלופה במאבק האליפות – מכבי תל אביב, הפועל חיפה ובית״ר ירושלים. אצל היריבות של באר שבע בצמרת מעריכים כי עזיבת וואקמה תהיה פגיעה מקצועית שהאלופה לא תצליח להתגבר עליה גם אם תביא שחקן איכותי במקומו. בבאר שבע אופטימיים ומאמינים כי וואקמה יישאר. בינתיים שני הצדדים מנסים להרדים האחד את השני. אבי נמני המייצג את השחקן רוצה לשמור על יחסים טובים עם המועדון שמפרנס אותו לא רע ובמקביל רוצה לבצע עסקה גדולה עם וואקמה, כזו שתניב לו גם רווח גדול.

חוזר לעצמו. וואקמה. צילום: הפועל ב"ש
יעזוב? וואקמה. צילום: הפועל ב"ש

 

דממת האלחוט לאחרונה בגזרת וואקמה עשויה להתברר כמכוונת ולהפתיע בקרוב. בבאר שבע רק שלחו מסרים לפיהם לא הגיעה הצעה רשמית עבור הקשר הניגרי וכי אין בכוונת המועדון לשדרג את חוזהו. מי שמכיר את נמני יודע שמדובר באשף ששומר אצלו את הקלפים החזקים ושולף אותן בעיתוי המתאים לו. העובדה שהאלופה אומרת כי אין הצעות רשמיות לא אומרת שלנמני אין הצעות רציניות מאירופה או מסין בכיס.

שמות גדולים נוספים שמעוררים סקרנות בחלון העברות הנוכחי הם טל בן חיים המשחק בספרטה פראג בצ׳כיה, אלמוג כהן מאינגולשטאדט בגרמניה וליאור רפאלוב מברוז' בבלגיה. אם בן חיים יחזור לארץ זה יהיה רק למכבי תל אביב. באר שבע לא תחתים אותו, גם לא מכבי חיפה. לא בטוח שקרויף רוצה להחזירו ולא בטוח בכלל שמיטש גולדהאר יסכים לשלם מיליונים לשם כך. אלמוג כהן אומר שאינו רוצה לחזור לליגת העל העונה אבל הצעה טובה מאוד תגרום לו לארוז את המזוודות, הבעיה שהעלויות של הקשר גבוהות מאוד והגרמנים לא ישחררו אותו בפחות ממיליון יורו. ליאור רפאלוב רוצה לחזור אבל לא בטוח שמכבי תל אביב מעוניינת נכון לעכשיו להחתימו. מכבי חיפה לא תשקיע כסף גדול בהחתמת הקשר שדורש חוזה לשלוש שנים, בבאר שבע לא זקוקים לעמדה בה רפאלוב משחק. בינתיים רפאלוב בודק אופציות בבלגיה. עוד ליגיונר מסקרן, מרואן קבהא המשחק במריבור בסלובניה. קשר הנבחרת יחזור לארץ בחלון הנוכחי, השאלה היא אם זה יהיה למכבי תל אביב או למכבי חיפה.

גדי קינדה. צילום: מ.ס אשדוד
גדי קינדה. צילום: מ.ס אשדוד

 

השם הכי מסקרן מבין הישראלים המשחקים בליגת העל הוא גדי קינדה מאשדוד. מכבי תל אביב עקרונית קיבלה החלטה לרכוש את הקשר אולם להפועל באר שבע יש זכות ראשונים עליו והשאלה הגדולה היא האם אלונה ברקת תממש את הזכות הזו רק כדי לא לחזק את מכבי תל אביב. האלופה יכולה לרכוש את קינדה ולהשאירו באשדוד עד לסיום העונה. קרויף מאוד רוצה את קינדה. אופיר קריאף מהשחקנים הבולטים בליגת העל עד לפני שלוש שנים רוצה לעזוב את עירוני קרית שמונה ולחזור לבית״ר ירושלים, אלי טביב לא רוצה להחזירו, בנוסף החוזה שלו בקרית שמונה מגיע כמעט ל-220 אלף דולר נטו לעונה, סכום שטביב לא ישלם אפילו מחצית ממנו. נזכיר כי קריאף עזב את בית״ר בגלל מחלוקת כספית. אמיר עגייב עוזב את הבירה ומפנה שכר של 130 אלף דולר לעונה.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20