חבר הכנסת איימן עודה, יו"ר הרשימה המשותפת, נאם בערבית על במת המליאה בדיון על חוק פיזור הכנסת והבטיח כי בארבעה חודשים הקרובים שעד הבחירות: "נשתמש בכוח שלנו להפיל את חבורת הימין הפשטיסטי".

"אם לסכם את הממשלה של הכנסת ה-20 – זו הייתה ממשלת הגזענות והשיסוי. ממשלה שהשתמשה בכוחה הפוליטי כדי להסית נגד אוכלוסיה שלמה", קבע. "זה הכל חלק ממסע הדה לגיטימציה נגד האזרחים הערבים. נתניהו מבין את זה היטב – כשהרשימה המשותפת מגדילה את כוחה – אנחנו מאיימים להפיל את שלטון הימין הקיצוני והגזעני. נתניהו הבין את זה בשנות ה-90, וגם ב2015 בקמפיין ההסתה שלו. נתניהו הבין את זה לאורך כל הקדנציה".

לדבריו, "זה הסיפור של בחירות 2019 – מצד אחד שנאה, כיבוש, רדיפה של כל מי שמתנגד למדיניות הימין, רדיפת העמותות, צמצום המרחב הדמוקרטי, סיפוח, חקיקה גזענית, דיכוי, פילוג ואפלייה, ומעל הכל חוק הלאום, חוק העליונות היהודית, עריצות הרוב שמבקש לדרוס את המיעוט, החוק שמעגן בספר החוקים את הגזענות, האפליה וההפרדה".

"החזון שלנו – שותפות יהודית ערבית לסיום הכיבוש"

מנגד ל"רדיפה" הזו, הוא שטח על במת המליאה את חזון סיעתו. "החזון שלנו – שותפות יהודית ערבית לסיום הכיבוש, לצדק חברתי ופוליטי לשוויון לכלל האזרחים", הכריז. "ארבעת החודשים הקרובים הם תקווה, לממש את החזון הזה".

הוא המשיך ואמר בעקיצה על אמירתו של ראש הממשלה בבחירות הקודמות: "אז כן נתניהו אנחנו, האזרחים הערבים, ננהר לקלפיות בהמונינו, ואנחנו נגדיל את כוחנו, עכשיו יותר מתמיד. מי שמבקש לעשות הפרד ומשול בין יהודים לערבים, או בין ערבים לערבים – מחזק את נתניהו, מחזק את הימין. הם רוצים אותנו חלשים ובנפרד, אנחנו נהיה חזקים וביחד. אל מול הלאומנות – נדבר על שלום ועל שוויון, נשתמש בכוח שלנו להפיל את חבורת הימין הפשטיסטי".

"אז תבחרו – אפרטהייד או דמוקרטיה", חתם.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20