ח"כ חיליק בר הגיש הבוקר (א') תלונה למשטרת ישראל ולוועדת האתיקה של הכנסת בעקבות הפוסט שפרסם הלילה ח"כ אורן חזן (הליכוד) אודות מנכ"ל בצלם חגי אלעד. "הפוסט של ח"כ אורן חזן כנגד חגי אלעד הוא לא פחות מהסתה בוטה לרצח ולאלימות, תוך שהוא שם את תמונתו של אלעד תחת הכותרת ״מבוקש חי או מת״, תוך קריאה ממשית לפעולה אקטיבית של הציבור בחיפושו לשם ענישתו של אלעד המתואר כ״מבוקש״ ותוך הצעת פרס לציבור המסייע", הסביר ח"כ בר את פעולתו.

"מבוקש". הפוסט של ח"כ חזן על מנכ"ל 'בצלם' חגי אלעד. צילום מסך מתוך פייסבוק

"אין צל של ספק כי ייתכן פירוש ממשי של דבריו של חזן ע"י מי מקוראי הפוסט, כקריאה למעקב אחרי אלעד המתואר כ״מבוקש ובוגד״ ופגיעה ממשית בו", כתב על נוסח הפוסט של חזן לפני שנערך מחדש.

"חצה את גבולות השפלות והמסוכנות"

לדברי בר, "בפוסט שפרסם חזן הוא חצה אפילו את גבולות השפלות והמסוכנות שהוא רגיל להן, ואנו רגילים להן ממנו. בכוונתי להגיש תלונה למשטרה כנגד ח"כ חזן על פירסום הפוסט המסית וכן להגיש בנושא תלונה חמורה לועדת האתיקה של הכנסת. על אף התנגדותי הנחרצת לדבריו של אלעד באו"ם, אני קורא לציבור לנהוג באחריות ולגנות המעשה של חזן, וכן אני קורא למוסדות החוק לטפל באופן נוקב ולא מתפשר בפוסט המסוכן והמסית".

חגי אלעד (משמאל) לצד השגריר הפלסטיני ריאד אל מנסור. צילום מסך: UN Web TV

 

כזכור, ביום חמישי נאם אלעד במועצת הביטחון של האו"ם בהזמנת בוליביה ותקף באופן מגמתי ובוטה את מדינת ישראל ואת צה"ל. במקביל, שיבח אלעד את הפלסטינים והגדיר אותם "גיבורים".

חזן: "במקום לבלבל ת'מוח, המובטל העתידי מוזמן לעזור לי"

"אני מציע שהח"כ המיותר, מהמפלגה הנעלמת, שעומד להיזרק מהכנסת בבחירות הקרובות יגש לחפש לעצמו עבודה במקום להפריע לי בעשייה", הגיב מצידו ח"כ אורן חזן. "במקום לבלבל ת'מוח לציבור, ולחפש תשומי על גבי, מוזמן המובטל העתידי לעבוד ולעזור לי למצוא את מנכ"ל בשקר. רק שיקח בחשבון שלא מדובר בפרס כספי אלא מוסרי, כזה שאבד להם שם בשמאל כבר מזמן ולכן הציבור מאס בהם".

"מחפש תשומי על גבי". ח"כ אורן חזן. צילום: ערוץ 20

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20