קייטנת הטרור של בל"ד

הכירו את קייטנת בל"ד: דגלי אש"ף, ביקורים אצל משפחות מחבלים וקריאות לפדות את "פלסטין". ח"כ חנין זועבי הביעה גאווה בצעירי תנועתה וכתבה בעמוד הפייסבוק שלה: "הסתיים מחנה הקיץ ה-18 של צעירי בל"ד. בל"ד גאה בצעיריה ובחיבור של פעילותה ורעיונה עם רוח המאבק, המרץ ותחושת הכוח".

קייטנה של תנועת הנוער של בל"ד, אחת מהמפלגות הערביות המרכיבות את 'הרשימה המשותפת', ערכה טקס סיום במחנה דהיישה הנמצא בשטחי הרשות הפלסטינית מדרום-מערב לעיר בית לחם. בצעדה למען השאהידים השתתפו בני נוער ערבים ישראלים מקייטנת המפלגה לצד פלסטינים. במהלך הפעילויות חולקו הצעירים הערבים למספר קבוצות שנקראו ע"ש הארכי טרוריסט ויו"ר הרשות לשעבר יאסר ערפאת, גמאל אל נאסר ע"ש הנשיא המצרי העויין לישראל, נלסון מנדלה ועז אל דין אל קאסם כשם הזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה.

הצועדים קראו "ברוח ודם נפדה אותך שהיד" ו"ברוח ודם נפדה אותך פלסטין" כשהם אוחזים בדגלי ארגון אש"ף.  בהמשך ביקרו בבתי משפחות מחבלים. "אנו מכבדים את בני משפחתם של השאהידים", הכריז אחד ממארגני האירוע.

"התכנים והפעילויות שמועברים לצעירים הם במסגרת המצע הפוליטי של בל"ד, ובמרכזם עומדים עידוד הזהות הערבית-פלסטינית, ערכים דמוקרטים ורעיון 'מדינת כל אזרחיה'", נמסר מתא הצעירים של מפלגת בל"ד. "במסגרת הקייטנה, שכללה ביקור למחנה הפליטים 'דהיישה', התקיימה תהלוכה שמטרתה להביע סולידריות עם תושבי מחנה הפליטים, ובין היתר, משפחות שכולות שהן קורבנות גירוש הנכבה ופשעי הכיבוש. מדובר בפעילות חוקית ולגיטימית במסגרת חופש הביטוי".

מאור צמח, יו"ר ארגון "לך ירושלים", אמר בתגובה: "בל"ד מייצרת מציאות בלתי נסבלת בקרב החברה הערבית של לאומנות מתסיסה ומסיתה נגד מדינת ישראל. יש צורך לחקור לעומק את כל הפעילות האנטי ישראלית של בל"ד בכל המישורים, וכן לדאוג בטווח המיידי להגיב על כל הסתה היוצאת מבית מדרשה של בל"ד בסגירת מוסדות מסיתים ועצירת מימון כספי". עוד קראו בארגון להוציא את בל"ד מחוץ לחוק.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20