המגיש הוותיק העיר הערה שוביניסטית – חברת הכנסת עלתה למתקפה: בראיון ל"גלובס" סיכם מגיש התכנית "לונדון וקירשנבאום" ירון לונדון 16 שנות שידור וייחס את הרייטינג הנמוך יחסית לעובדה שנשים לא התעניינו בתכנית.

בראיון פרידה מערוץ 10 אמר לונדון: "תקרת הזכוכית של התוכנית הזאת מוגדרת לי היטב. בשיאה זכינו ל-8% צפייה מכלל הצופים. מאז פיצול הערוצים, הרייטינג ירד ל-5%, וזה שיעור צופים קטן".

"הן שיעור הצופים והן שיעור הנשים שצופות בתוכנית הוא קטן מדי מכדי למשוך אותם. הנשים הן בעלות הארנק", טען לונדון. "המומחים מסבירים לי שהמפרסמים מעוניינים בעיקר בציבור של נשים, ובנו הן צפו פחות. אני לא לגמרי יודע להסביר את זה. אולי שעת השידור איננה נוחה לצפייה של נשים, וייתכן שנשים מתעניינות בתכנים אחרים שקשורים במשק בית, יחסים אישיים. אלה השערות בלבד, אבל אין לי באמת הסבר".

בתגובה לדברים צייצה חברת הכנסת שרן השכל (הליכוד) בטוויטר: "לא ברור לי מה מרתיח יותר. השובניזם או הניתוק מהעם. לונדון הוא איש תקשורת רהוט, אך גם הוא, לא הפנים שאנו כבר לא בסיקסטיז. המסך הפך לצבעוני – אבל הטלוויזיה שה-'קליקה' הובילה נשארה בצבעי שחור-לבן".

"האמת היא שהרייטינג לא מוגבל כי נשים מעדיפות לצפות בטיפים לניקיון. הרייטינג מוגבל כי הצגתם במשך עשורים טלוויזיה מנותקת מהציבור שלה. אחד הדברים שאני גאה בו ביותר הוא המאבק העיקש שלי לפתיחת שוק התקשורת, זה שמאפשר מגוון דעות ומגוון גופי שידור, שישרדו כל עוד יהיה ציבור שירצה בהם".

 

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20