הדרמות במפלגת המחנ"צ לא פוסקות: אחרי שאיים "לפעול משפטית" נגד יו"ר מפלגתו אבי גבאי, ח"כ איתן ברושי מממש את האיום ותובע ממנו 300 אלף ש"ח פיצוי על שכינה אותו "עבריין מין". התביעה הוגשה על ידי עורך דינו, אילן בומבך, בבית משפט השלום בתל אביב כתביעת לשון הרע. "עניינה של תביעה זו בפרסום דיבה קשה במיוחד", נכתב בכתב התביעה. "הנתבע ערך לתובע משפט שדה מחפיר שהסתיים במהרה בלינץ' מכוער".

מימש את האיום. ברושי וגבאי. צילומים: פלאש 90

 

"מרחב ציבורי בטוח ומוגן לנשים היא מטרה שנמשיך להילחם עליה", השיב גבאי להגשת התביעה. "ניסיונות הפחדה לא ישפיעו". את האיום שיגר ברושי שלשום (ב') בעקבות ציוץ של גבאי בטוויטר על החלטתו להשעות את ברושי ולדרוש ממנו להתפטר לאלתר בעקבות הפרסום על כך שהטריד מינית אישה לפני 15 שנה. בציוץ כתב כי "אין מקום בכנסת לעברייני מין". לאחר שגבאי סירב להתנצל או להבהיר את דבריו – הגיעה התביעה.

כזכור, ביום ראשון דרש גבאי מברושי להתפטר והודיע: "שוחחתי הערב עם ח"כ ברושי והודעתי לו על השעייתו לאלתר מפעילות במפלגה, ודרשתי ממנו לקבל אחריות על מעשיו המבישים ולפרוש מהכנסת", אמר גבאי. "אין לעברייני מין מקום ברחוב או בכנסת". ברושי מצידו השיב: "אין לי שום כוונה להתפטר, לא עשיתי כלום".

הבוקר חשפה ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנ"צ) בראיון לרדיו 101.5: "הגיעו אלי כמה פניות בעקבות ברושי". לדבריה, היא בודקת את הפניות אך לא מפרסמת אותן בשלב זה.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20