פרסום באתר 'מידה' חושף את קשריהם של חברי הכנסת הערביים עם אי אלו מחבלים ופעילי טרור, בניהם חבר הכנסת ויו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה, שנפגש עם אחמד סעדאת, מזכ"ל ארגון הטרור 'החזית העממית לשחרור פלשתין' ומי שעמד מאחורי רצח רחבעם זאבי (גנדי).

אחמד סעדאת, מנכ"ל החזית העממית לשחרור פלסטין
אחמד סעדאת, מנכ"ל החזית העממית לשחרור פלסטין

גורם בחד"ש, מפלגתו של עודה, מסביר כי הוא נפגש עם סעדאת מספר פעמים בבית הכלא, כאשר הפעם האחרונה הייתה בתחילת הקדנציה הנוכחית.

השר רחבעם זאבי נרצח ב־17 באוקטובר 2001 במלון 'היאט' בירושלים, על ידי שלושה מתנקשים מארגון החזית העממית לשחרור פלשתין. מתכנן הרצח היה מזכ"ל הארגון, אחמד סעדאת. זאת כנקמה על חיסולו של אבו עלי מוסטפא, המזכ"ל הקודם של הארגון. סעדאת מרצה בכלא הישראלי עונש מאסר של 30 שנה, החל משנת 2008.

פעילותו של ארגון הטרור 'החזית העממית לשחרור פלשתין' אחראית בין היתר לפיגועים רבים בתקופת האינתיפאדה השנייה, על חטיפת המטוס באנטבה, הטבח בנמל התעופה לוד ועוד.

"כל חברי הרשימה המשותפת נפגשו עם מרואן ברגותי"

ח"כ עודה סירב להגיב על הדברים, אך יש ברשימה המשותפת מי שאינו מתבייש או חושש מפרסום ביקורים של חברי הכנסת הערביים בכלא הישראלי ופגישה עם אסירים ביטחוניים במטרה לפעול לשחרורם. חבר הכנסת אוסאמה סעדי, מספר 12 ברשימה המשותפת ונציג מפלגת תע"ל מעיד על עצמו כי נפגש גם הוא עם סעדאת וכן עם המחבל מרואן ברגותי לפני מספר חודשים.

בטרם כהונתו בכנסת ישראל יצג סעדי בתור עורך דין לא מעט מחבלים שנכלאו. הוא אינו מתבייש להודות כי "כל חברי הרשימה המשותפת נפגשו עם מרואן ברגותי" ומסביר: "לגבי מרואן ברגותי ואחמד סעדאת, למרות שהם הורשעו אנחנו טוענים שהם אסירים פוליטיים, זו ההנהגה הפוליטית של העם הפלשתיני, ואני מקווה שבהסכם שלום גם הם ישוחררו".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20