ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד) הודיע היום (ג') כי יתבע את מגיש הטלוויזיה ליאור שליין לאחר שהלה טען בשידור כי אוחנה הצביע נגד הצעת החוק המאפשרת פונדקאות ללהט"בים – חרף העובדה שהצביע בעדה.

"בחרתי להיות איש ציבור, וגם אם זה לא נעים ולפעמים רעיל וארסי ממש – זה בסדר גמור לתקוף אותי על העמדות שלי ועל המעשים שלי", כתב אוחנה בעמוד הפייסבוק שלו. "מה שלא בסדר גמור, ובמקרה הזה גם יגיע לבית המשפט – הוא להשתמש בבמה שקיבלת בפריים טיים, ולתקוף אותי על עמדה שמעולם לא הבעתי ועל מעשה שלא עשיתי. כשהטחת בי בבוטות, כדי ללעוג לי בפריים טיים, שהצבעתי נגד חוק פונדקאות שיאפשר פונדקאות גם ללהט"בים – שיקרת כל כך", כתב אוחנה וצירף את התמונה מלוח ההצבעה בכנסת.

אוחנה סיפר כי הצביע בהצעת החוק הזו עם האופוזיציה "נגד הצעת החוק המפלה של ליצמן ובעד ההסתייגות שלי שביקשה לאפשר גם ללהט"בים פונדקאות. לא רק שלא טרחת לבדוק את אמיתות דבריך, אלא שלא טרחת לפנות אלי קודם שהלבנת את פני בפני כל העולם ואחותו – היית מקבל את הנתונים".

לדבריו, הוא "חבר הכנסת מהקואליציה בכנסת ה-20 שהצביע הכי הרבה פעמים נגד עמדת הקואליציה". אוחנה סיפר כי הוא חבר הכנסת היחיד בכנסת ה-20 ששילם מחיר על התמיכה שלו בלהט"ב, כשהודח מוועדת החוץ והביטחון, היוקרתית ביותר בכנסת – על רקע סירובי להצביע עם הקואליציה סביב פרשת האימוץ".

לסיכום כתב אוחנה כי מדובר ב"שקר אחד יותר מדי", וחתם: "על זה לא אשתוק. אני תובע אותך תביעת דיבה".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20