יושב ראש 'המחנה הציוני', השר לשעבר, אבי גבאי, התייחס אתמול במהלך כינוס של פעילי מפלגת העבודה לסוגיית ביטול הפטור בגיוס לחרדים. הוא הזכיר שם לא מעט עובדות לא נכונות כמו שכר החיילים הנשואים וגם טען שחיילים חרדים מגויסים כמשגיחי כשרות, כשלמעשה יש היום לא מעט חיילים חרדים שמגויסים כבר לצנחנים, לכפיר ולגבעתי. אבל גולת הכותרת הייתה ללא ספק ההסבר שלו ל'למה החרדים לא יכולים להתגייס':

"ילד שגדַל במאה שערים אסור לו לגעת באמא שלו", כך לדבריו. אבל זו לא הפעם הראשונה שבה אנחנו נתקלים בבורות מצד חברי כנסת. נזכיר לכם שהייתה זו חברת הכנסת סתיו שפיר שצייצה: "כדאי ששר החינוך יידע שלפי התורה באנו לכאן ממצרים", כשניסתה לענות לשר בנט.

או למשל חבר הכנסת בוז'י הרצוג שברך בטוויטר על ניצחון פורטוגל ביורו ובחר להשתמש באייקון של דגל אפגניסטן. ואם זה לא מספיק אז גם חבר הכנסת אורן חזן החליט לברך דרך חשבון הפייסבוק שלו שם כתב "לכל אזרחי המדינה המוסלמים *והדרוזים* חג אל פיטר שמח".

אז חברי כנסת יקרים, אולי כדאי שתיקחו נשימה עמוקה לפני שאתם מרצים או משגרים סטטוס או ציוץ, ואם אתם ממש מתקשים – תשתמשו ביועצים ובעוזרים שלכם, בשביל זה אתם משלמים להם.