ישיר: כנס ועידת איפא"ק 2017

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם על מסך בימת כנס ועידת השדולה הפרו-ישראלית איפא"ק בוושניגטון.

"לישראל אין חברה טובה מאמריקה ולאמריקה אין חברה טובה יותר מישראל", הכריז נתניהו והודה: "ישראל לא הייתה המדינה שהיא היום ללא התמיכה של אמריקה. אתם צריכים להיות גאים בתמיכה שלכם, זה גם בזכותכם".

"אני משוכנע שארה"ב וישראל יעמדו ביחד כתף אל כתף להבטיח שהאור ינצח את החושך", אמר נתניהו. באשר לאיומים על מדינת ישראל אמר נתניהו: "נמנע מאיראן לנצח נצחים פיתוח נשק גרעיני. זו לנצח תהיה המדיניות שלנו נלחם באגרסיביות של איראן באזור ובמקביל, אנחנו מחזקים קשרים עם הערבים המתונים.

"יותר ויותר מדינות באיזור ומסביב לעולם מבינות שישראל בצד שלהן. הטרור מאיים על העולם, ישראל תמיד שם, עם כל הטכנולוגיה. כשיש רעבים בעולם ישראל שם, בזכות הטכנולוגיה".

"התרומה של ישראל לעולם ולאנושות הרבה יותר גדולה מהגודל המעשי שלנו", קבע רה"מ ונתן כדוגמא את עסקת הרכישה של החברה הישראלית 'מובילאיי'.

"אנחנו מגנים על אותם ערכים, שומרים על חוק ומושיטים יד לשלום. ישראל תעבוד עם טראמפ כדי להשיג שלום עם הפלסטינים", הכריז נתניהו, אך סייג ואמר כי "לעולם לא נתפשר על ביטחון. נגן על עצמנו נגד תנועות חרם ולא נפחד לצאת נגד אנטישמיות".

פנס באיפא"ק: "לא נתפשר על ביטחון ישראל"

הבוקר (ב', שעון ישראל) נשא סגן נשיא ארה"ב בכנס נאום מחויב לישראל ואמר כי האפשרות להעביר את השגרירות לבירת ישראל עדיין קיימת. פנס הביע פעם אחר פעם את מחויבות אמריקה לישראל. "ארצות הברית עומדת לצידה של ישראל, בלי להתנצל, ותמיד תעשה זאת. פעם הראשונה מזה זמן רב, לאמריקה יש נשיא שמחויב לבעלי בריתו", הדגיש פנס. "תחת ממשלו של טראמפ, ארצות הברית לא תאפשר יותר לאומות המאוחדות לשמש כפורום שמתנגח בישראל או במערב".

פנס הבוקר (ב', שעון ישראל) בוועידת איפא"ק

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20