העיתון 'מקור ראשון' בשיתוף בנק לאומי מקיים היום (ב') ועידה כלכלית רחבה וראשונה מסוגה בציונות הדתית במלון הילטון בתל אביב, במעמד נשיא המדינה, ראש הממשלה, שר החינוך, שרת המשפטים, יושב ראש דירקטוריון בנק לאומי, מנכ"לי משרדי ממשלה, רבנים, ראשי רשויות, פרופסורים מהאקדמיה עיתונאים בכירים ועוד. כל זאת, אומרים המארגנים, במטרה לשים על השולחן שלל נושאים כלכלים חברתיים שעד כה נמנעה הציונות הדתית לעסוק בהם באופן משמעותי.

Powered by Go-Live

 

פתח את היום, ראש הממשלה בנימין נתניהו שדיבר בנאומו על עוצמתה הכלכלית והטכנולוגית של מדינת ישראל. "הקו שאנו מובילים בממשלה הוא השקעה בכל משאבי העוצמה שדרושים לישראל. אני ז'בוטינסקאי גאה ואחת התפישות שמדריכות אותי היא תפישת קיר הברזל של ז'בוטינסקי, כל ממשלות ישראל מימי בן גוריון ואילך, אימצו את העיקרון הזה", אמר נתניהו. עוד הוסיף רה"מ, כי "בשנים הללו אנו משקיעים השקעה כבירה בהתעצמות שלנו. התעצמות מקיפה את כל זרועות הביטחון משטרה, שב"כ, מג"ב, מוסד" ותהה "האם זה מקרי שסביבנו קורסות מדינות והאש בתמיכת איראן ודאעש אינה פוסקת?".

במהלך היום ישוחח עורך מקור ראשון חגי סגל עם שרת המשפטים איילת שקד, עמית סגל עם שר האוצר לשעבר, חבר הכנסת יאיר לפיד, עורך מוסף יומן, ישי הולנדר, ישוחח עם ראש אכ"א האלוף מוטי אלמוז. שר הכלכלה אלי כהן ידבר על אומת החדשנות, שר החינוך נפתלי בנט ישתף מניסיונו וידבר על חזון היזמות לישראל.

בכנס עצמו יתקיימו כאמור שישה מושבים בהשתתפות בכירים במשק הישראלי, בין היתר ייערך מושב של פורום מנכ"לי משרדי ממשלה בכירים שישוחחו על הפערים החברתיים בישראל, מושב אחר בהשתתפות אנשי תקשורת אשר יעסוק (איך לא) בתקשורת ובחילופי האליטות במערכות התקשורת השונות. מושב נוסף יפגיש בין חברי כנסת מ'מרצ' ומ'הבית היהודי' וסיעת 'כולנו', בשיחה על יחסי פריפריה ומרכז, העניים והעשירים. מושב נוסף יעסוק במהפך האוטונומי בטכנולוגיה ובהלכה, וינסו לענות על השאלה האם בעתיד נוכל להגיע בשבת לבית הכנסת בנסיעה אוטונומית ברכב.

בצהרי היום יתקיים מושב מיוחד בהשתתפות נשים בלבד, בהובלתה של סגנית עורך מקור ראשון אורלי גולדקלנג תחת הכותרת האם לנשים מהציבור הציוני דתי יש סיכוי להוביל ולפרוץ את תקרת הזכוכית הכפולה. בתום המושבים, תתקיים סדרת הרצאות קצרות בסגנון 'טד'.

הערב יסתיים באירוע מיוחד שיסמן את מאה הצעירים בני הציונות הדתית שיצעידו את המגזר בעתיד הקרוב והרחוק בכל התחומים, ובמרכזו הופעה ייחודית וחד-פעמית: שיתוף פעולה בין רד בנד המארח את האומן והיוצר חנן בן ארי.

תוכניית הכנס
תוכניית הכנס
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20