בישיבת הפתיחה של מועצת העיר חיפה המחודשת בראשות ראש העיר החדשה עינת קליש-רותם, ציטט אחד מחברי המועצה לראש העיר קטע מהשיר 'תעודת זהות', של המשורר הערבי הלאומני מחמוד דרוויש.

בלי שום בושה!!החזית החיפאית? או החזית העממית לשחרור פלסטין ? חבר מועצת העיר חיפה מברך את כניסת ראש העיר החדשה בשירו של מחמוד דרוויש -"תעודת זהות" והשיר מסתיים כך-"אֲנִי לֹא שוֹנֵא אֲנָשִים וְאֵינֵנִי פּוֹלֵש אֲבָל אִם אֱהֱיֶה לְרָעֵב בְּשָרוֹ שֶל הַכּוֹבֵש יִהֱיֶה לִי לְמָאֲכָל" כן, כן זה השיר שחבר המועצה הקדיש לראש העיר הנבחרת, וזה למחיאות כפים סוערות מחברי המועצה הנבחרים שלא היה להם שום מושג (לדעתי) על מה מדובר בשיר.

פורסם על ידי ‏The Palestinian lie השקר הפלסטיני‏ ב- יום שלישי, 27 בנובמבר 2018

 

חבר המועצה, רג'א זעאתרה מ'החזית החיפאית', הקריא חלק אחר מהשיר בעודו נושא דברים לרגל תחילת עבודת מועצת העיר החדשה.

זעאתרה הקריא את המשפט "זהות היא מה שאנחנו מורישים, לא מה שאנחנו יורשים", בכוונתו לומר שהראש העיר החדשה והמועצה שהיא מובילה, ייבחנו על פי "מה שישאירו לילדים ולדורות הבאים", לדבריו.

חבר מועצת העיר ציטט משירו הלאומני. מחמוד דרוויש. צילום: אל אתיחאד

 

השיר של דרוויש, שמוכר לציבור בשל החלק בו נאמר "אם אהיה רעב בשרו של הכובש יהיה לי למאכל", הוא שיר לאומני שקורא שמהווה סמל למאבק בזהותה של ישראל כמדינה יהודית-דמוקרטית. בהתחשב במחיאות הכפיים שקיבל זעאתרה, ספר אם מישהו מהנוכחים ידע מה ההקשר שבו נכתבו הדברים.

 

אלון מליק

אלון מליק