ארבע שנים אחרי 'צוק איתן' ו-12 שנה מאז מלחמת לבנון השנייה, ואנחנו לא באמת "מזהים תהליכים".

לוחם גבעתי אביב לוי הי"ד

 

בזמן שהפיקוד הבכיר בצה"ל עוסק ב"הכלת האירועים" ובדיונים "ערכיים" על חשיבות חיי האויב, המחבלים העזתיים בחסות שלטון האייתלות של איראן מלמדים אותנו עוד שיעור כואב, והפעם הזאת עם משוואה חדשה: "דם יענה בדם".

מסתבר, שהדבר היחידי שמחבלי חמאס השכילו לעשות בחוכמה מאז תפסו את השלטון ברצועת עזה בשנת 2007, היה להקשיב לאח הגדול מטהרן, שמנהל את המערכה מולנו בשלט רחוק, ועוקב אחרי התגובות הנרפות שלנו בזכוכית מגדלת.

זה עבד להם בלבנון ובסוריה. אין סיבה שזה לא יעבוד להם גם בגבול הדרומי של מדינת ישראל.

דובר צה"ל בערבית נלחם בחמאס בפייסבוק

 

וכך, בזמן שבצה"ל ממשיכים לקדש חיי מחבלים, להתעקש ש"חמאס מורתע", להתפאר ב"מפת תקיפות נדל"נית" ולאפס בכל יום מחדש את איום "72 שעות להפסקת הטרור או שנגיב בעוצמה", אנחנו קוברים עוד ילד, כשבטהרן ממשיך לתקתק ללא הפרעה שעון המורה על שנת חיסולה של מדינת ישראל – אי שם ב-2040.

אחרי הכל, החיפזון הוא מן השטן, וישראל – רחמנים בני רחמנים.

אז איך ממשיכים מכאן?

בשנת 2015 מגבש צה"ל, בהובלת הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט, תכנית עבודה רב שנתית, שזוכה לשם "תכנית גדעון" – על שם גדעון בן יואש ("הדתה" במטה הכללי של צה"ל??? – השם ישמור), השופט בן שבט מנשה, שהציל את עם ישראל מיד מדיין ועמלק.

אז, ממש כמו היום – תראו מופתעים – בני ישראל ניצבים בפני אויבים השורפים להם את השדות ומשחיתים את היבול כדבר שבשגרה: "וְהָיָה אִם זָרַע יִשְׂרָאֵל וְעָלָה מִדְיָן וַעֲמָלֵק וּבְנֵי קֶדֶם… וַיַּשְׁחִיתוּ אֶת יְבוּל הָאָרֶץ" (שופטים ו' פסוקים ג-ד).

לגדעון אין מטוסי חמקן וטנקים חדישים לנצח איתם, רק שכל ישר ואמונה בצדקת הדרך. בעזרתם, הוא מנחית על עמי האזור שעוינים את ישראל מכה כואבת, ולא שב על עקבותיו עד אשר הוא מחסל את ראשיהם – מלכי מדיין ועוזריהם.

כמה כואבת? – "ותשקוט הארץ 40 שנה".

מנהיגותו של גדעון המקראי מול אותם אויבים קדמונים, ועקרונות המלחמה שהנהיג תחת הכותרת "מִמֶּנִּי תִרְאוּ וְכֵן תַּעֲשׂוּ", היו אמורים לשמש את צה"ל בבניין כוחו העתידי. למשל, החזרת מדיניות החיסולים הממוקדים? או "איוורור" בנק המטרות?

למרבה הצער, זה לא קרה עד היום – למרות שעברו 3 חודשים מאז הוצת השדה הראשון ביישובי העוטף.

במקום זה, למדנו בדרך הקשה שארגון ג׳יהאדיסטי עם אג'נדה רצחנית לא באמת יהפוך מורתע רק בגלל שהרסנו לו כמה בניינים ועמדות תצפית.

אותה מציאות עגומה גם הוכיחה שיש כמה קצינים בכירים שלא היו צולחים היום את "מבחן האומץ" של גדעון. אותו מבחן שלאחריו נשלחו הביתה 9,700 לוחמים – רק בגלל שבחרו לשתות את מי המעיין ב'כריעה', עובדה שהעידה על הרגלי השתייה הנוכריים שלהם.

בצה"ל של 2018, מפקדים אמיצים ובעלי תושייה מבצעית מוצאים עצמם מורחקים מהמסגרת הצבאית, או לחילופין "נענשים" בתפקידי מטה.

ואם במבחן גדעון כשלנו, אז אולי הגיעה העת לרתום את המנטרות של האויבים שלנו לטובתנו:

"שאלף אימהות עזתיות יבכו – ולא אימא יהודיה אחת"

 

לוחם גבעתי אביב לוי הי"ד נהרג מירי שבוצע מרובה צלפים מסוג "ע'ול HS .50", שהועבר לארגון החמאס מאיראן.

יהי זכרו ברוך!

 

 

ברוך לעד!

לינור בר-אל

לינור בר-אל