אלון חזן. צילום: ההתאחדות לכדורגל

 

אלון חזן, המאמן הזמני של נבחרת ישראל, קיים היום (ד') מסיבת עיתונאים לקראת משחק הידידות של ישראל נגד נבחרת רומניה באיצטדיון בנתניה בשבת, 21:00. חזן, מאמן נבחרת הנוער של ישראל, מונה לתפקיד הזמני למשחק אחד וספג ביקורות רבות על הסגל שבחר. חזן השיב למבקרים: "זה הכל בעיני המתבונן. בנבחרת הנוער אני עושה זימונים בלב כבד ומשקיע המון מחשבה, אבל כשאני מחליט מי נוסע, אני ישן טוב כי אני ישר עם עצמי. אני שמח שיש שחקנים שרוצים להיות חלק מהנבחרת, אני בטוח שבעתיד יבוא מאמן והדלת תהיה פתוחה בפני כל אחד".

עיקר הביקורת היתה סביב אי זימונו של אלי דסה, מגן מכבי תל אביב, המגן הטוב בארץ כיום. חזן הסביר את אי זימונו: "אלי דסה היה אמור להיות מוזמן. לפני שאנחנו מזמנים שחקנים, אנחנו מרימים טלפון כדי לברר מה המצב שלהם. ברגע שדיברנו איתו, הוא שיתף אותנו שהוא משחק עם זריקות במכבי תל אביב. הרופא של הנבחרת תיאם עם הרופא של מכבי והודיע לי שהוא לא כשיר. אני מכיר את דסה, הוא תמיד עמד לראשות הנבחרת, קשה לי להאמין שהוא לא ירצה להיות בסגל. אם הוא היה כשיר הוא היה בסגל. אני לא מטיל ספק בשחקני כדורגל, אני לא אתקשר אחרי זה לדסה ואגיד לו 'הנה שיחקת'", אמר חזן והוסיף כי "אי זימונם של גולסה וריקן זו החלטה מקצועית".

חזן נשאל גם על העובדה שאוהדים רבים הפסיקו להגיע למשחקי הנבחרת בגלל היכולת והאכזבה המתמשכת, המאמן השיב: "צריך להחזיר את האמון של הקהל. בגלל זה אחד הדברים המשמעותיים זה לא להשיג את הניצחון, אלא לגרום לנבחרת להיות פתוחה לקהל, תוססת ואטרקטיבית". המאמן הזמני נשאל לגבי ערן זהבי, קפטן הנבחרת שהושעה בסיום הקמפיין האחרון והחליט לפרוש ממנה. "היום הוא גדול השחקנים הישראלים. אם הייתי חושב שהוא עומד לרשותי בוודאי שהייתי מזמין אותו. הייתה סיטואציה והוא פרש. אם הוא לא היה פורש, כמובן שהוא היה מוזמן. אני חושב שהוא רוצה להיות בנבחרת והכדורגל הישראלי צריך אותו, לכן אני מקווה שימצאו נוסחה להחזיר אותו".

חזן רוצה להיות מאמן הנבחרת הקבוע אבל הוא יודע שוועדת האיתור תלך על המועמדים המוזכרים, יוסי אבוקסיס, רוני לוי וניר קלינגר. חזן רואה עצמו מועמד לגיטימי למרות שלא אמר זאת במסיבת העיתונאים. על המינוי הזמני הוא אמר: "אני מאמן נבחרת הנוער ואני לא רואה בזה שום פחיתות כבוד לעומת הנבחרת הבוגרת. אם בעתיד אתבקש לאמן את הנבחרת הבוגרת, אני אעשה את זה בכבוד".

 

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20