רם כהן, מנהל תיכון אלתרמן. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

הכנסת אישרה היום (ב') לקראיה שניה ושלישית את החוק המקנה לשר החינוך את הסמכות לאסור על ארגונים הפועלים נגד צה"ל להיכנס לבתי הספר, המכונה "חוק שוברים שתיקה". החוק הינו יוזמה של שר החינוך נפתלי בנט ויו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם-רפאלי, ובא בעקבות הפעילות של ארגון השמאל הקיצוני שוברים שתיקה בבתי הספר.

עם אישור החוק אמר השר בנט כי "שוברים שתיקה חצו מזמן את גבול השיח הלגיטימי כשבחרו בדרך של הכפשה ושקרים כנגד חיילי צה"ל מעל הבמה הבינלאומית. השגיאה של הארגון היא היציאה לחו"ל כדי לבקר משם את מדינת ישראל וצה"ל".

"רוצים לפעול?", המשיך השר – "תפעלו בתוך הבית. כל עוד הם פועלים בחו"ל כנגד ישראל וצה"ל, אני לא אאפשר את פעילותם במערכת החינוך. מערכת החינוך אמונה על עיצוב דור העתיד, ואין כל סיבה שקולות מעין אלו יחלחלו אל תלמידי ישראל".

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי: "שוברים שתיקה מפיץ שקרים על צה"ל, חייליו ומפקדיו ברחבי העולם. ארגון זה שלא באמת מנסה להתיימר כמתקן עוולות , חותר תחת המדינה ותחת מטרותיה של מערכת החינוך בישראל, אסור שיכנס לכותלי בתי הספר. מערכת החינוך שואפת לא רק להישגים לימודיים וציונים של תלמידיה אלא גם בחינוך לערכים , בעידוד לשירות צבאי ולאומי משמעותי, בתרומה למדינת ישראל ושמירה על כבודו ומעמדו של צה"ל ארגון שוברים שתיקה פשוט עושה ההפך."

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20