חוק 'שוברים שתיקה', שיזמה ח"כ שולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי) אושר הבוקר (שלישי) בוועדת החינוך של הכנסת ברוב של 7 תומכים מול 5 מתנגדים. התיקון להצעת החוק קובע כי ארגוני דה לגטיציה הפועלים נגד חיילי צה"ל ונגד מטרות החינוך הממלכתי, לא יוכלו להיכנס לתוך שטחי בית הספר ולהיפגש עם התלמידים.

שוברים שתיקה. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

במהלך הדיון פנתה ח"כ חנין זועבי לנכה צה"ל שישב בוועדה וקראה לעברו: "למה הוא יכול לספר את הסיפור שלו בבתי ספר אבל סיפור על 500 תינוקות שנרצחו בעזה אסור להשמיע? מדוע אסור לומר שהוא היה בשטח שלא שלו והוא זה שסיכן את עצמו? אתם משכיחים את האמת ואת הדבר הטוב היחיד שנשאר במדינת ישראל".

שר החינוך ויו״ר הבית היהודי, נפתלי בנט בירך על התיקון: ״שוברים שתיקה חצו מזמן את גבול השיח הלגיטימי כשבחרו בדרך של הכפשה ושקרים כנגד חיילי צה״ל מעל הבמה הבינלאומית. השגיאה של הארגון היא היציאה לחו"ל כדי לבקר משם את מדינת ישראל וצה"ל. רוצים לפעול ? תפעלו בתוך הבית. כל עוד הם פועלים בחו"ל כנגד ישראל וצה"ל, אני לא אאפשר את פעילותם במערכת החינוך.
מערכת החינוך אמונה על עיצוב דור העתיד, ואין כל סיבה שקולות מעין אלו יחלחלו אל תלמידי ישראל״.

יו"ר סיעת הבית היהודי ויוזמת החוק ח"כ שולי מועלם רפאלי הגיבה:"צריך לשים סוף למציאות ההזויה שבתי ספר מאפשרים כניסה ושיח עם תלמידים לארגונים שמסיתים וחותרים נגד צה"ל ומדינת ישראל ומוציאה את דיבתם רעה בארץ ובעולם. מערכת החינוך שדוגלת בערכים של אהבת המולדת, ערבות הדדית וגיוס לשרות משמעותי בצה"ל לא יכולה לאפשר מתן במה לגורמים המעוותים ערכים אלה".

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שתנועתו מובילה את המאבק בארגוני הדה לגיטמציה הפועלים בארץ, בירך על אישור התיקון לחוק לקריאה שניה ושלישית ואמר כי: "תיקון הצעת החוק מבהיר אחת ולתמיד כי לא ניתן לאחוז את החבל משני קצותיו. מי שמתפרנס מפעילות נגד מדינת ישראל וחיילי צה"ל לא יקבל כרטיס כניסה לבתי הספר"

יו"ר פורום נכי צה"ל למען ביטחון ישראל, לירן ברוך השתתף גם הוא בדיון בוועדת חינוך ואמר כי: "הגענו היום כדי לחזק את ח"כ שולי מועלם יוזמת החוק החשוב להוצאת גורמים עוינים ממערכת החינוך. לא ייתכן שארגונים אנטי ישראלים שמעוררים תסיסה ייכנסו וישחיתו את מיטב הנוער שלנו בשקרים".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20