אחרי לילה ארוך במליאת הכנסת, במהלכו הגישה האופוזיציה כ-800 הסתייגויות בניסיון לעכב את אישור הצעת חוק יסוד הלאום, הוחזר הדיון לוועדת חוק, חוקה ומשפט של הכנסת. בתום דיון קצר אך סוער, אישרה הבוקר (ד') הוועדה את החוק להצבעה בקריאה שניה ושלישית. מוקדם יותר אישרה ועדת הכנסת פטור מחובת הנחה להצעת החוק. ח"כ אוחנה סיכם את הדיון באומרו כי "לעם היהודי מגיעה מדינה יהודית".

דיון ועדת חוקה בחוק הלאום הבוקר (ד'). צילום: דוברות הכנסת

 

"קורא לכל חברי הכנסת לעשות היסטוריה, או להישאר מחוצה לה"

יו"ר ועדת החוץ והביטחון ויוזם חוק הלאום ח"כ אבי דיכטר, אמר לאחר אישור חוק הלאום בוועדה כי "הדיונים הענייניים והמעמיקים תמו. חוק הלאום הונח הבוקר בכנסת לקריאה השנייה והשלישית, לאחר אישורו בועדה. בידי חברי הכנסת, קואליציה ואופוזיציה כאחד, היכולת להחליט בחוק האם ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי. שלל התרגילים, השקרים, הפייק ניוז מאחורינו".

ח"כ דיכטר קרא "לכל חברי הכנסת להצביע בעד החוק, חוק יסוד ישראל מדינת הלאום של העם היהודי, כפי שהגענו אליו לאחר לא מעט שינויים והתאמות כדי לאפשר לכל אחד להצביע בעדו".

"ברגע האמת חשוב שכל חבר כנסת יצביע בקולו או באצבעו "בעד" כדי שלראשונה מאז הקמת המדינה לפני 70 שנה תיקבע בחוק יסוד העובדה שכולנו מכירים בה: ישראל מדינת הלאום של העם היהודי", הוסיף. "בידי הח"כים לעשות היסטוריה, או להישאר מחוצה לה".

הנוסח המעודכן:

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20