מי יחליף את עיני?. צילום: ההתאחדות לכדורגל

 

חוסר הוודאות בנוגע למועמד לתפקיד יו״ר ההתאחדות לכדורגל נמשך. המאבקים שהתרחשו בחודשים האחרונים מאחורי הקלעים בין ראשי שני המרכזים הגדולים הפועל ומכבי בנוגע למועמד לתפקיד עלו מדרגה, ומרכז מכבי ישראל הוציא הודעה רשמית בנושא, אירוע לא שגרתי עבורו. עופר עיני, יו״ר ההתאחדות לכדורגל, רצה להמשיך בתפקידו קדנציה נוספת, התנגדות נחרצת של קודמו בתפקיד אבי לוזון, גרמה למאבק בין המרכזים ומספר פגישות חשאיות בניסיון להגיע להבנות אולם ללא הצלחה. בעקבות המצב אליו נקלע עיני הוא החליט לא להתמודד ובשבוע הבא הוא אמור להודיע רשמית על החלטתו שלא להתמודד ולהביע תמיכה בשטרן חלובה, מי שהיה שנים מ״מ יו״ר ההתאחדות. חלובה טרם קיבל החלטה סופית, למרות שאם הוא יחליט להתמודד – התמיכה בו מובטחת.

בהתאחדות לא הופתעו מההודעה של מרכז מכבי: ״עקב חרושת השמועות בנוגע לבחירות הקרובות בהתאחדות לכדורגל, מכבי ישראל מבהירה כי אם מר עופר עיני יתמודד לתפקיד היו״ר, תתמוך מכבי ישראל תמיכה מלאה במועמדותו. בפגישה שהתקיימה בין ראשי מרכזי הפועל ומכבי, הציעו ראשי הפועל שמר עיני יקבל על עצמו תפקיד של נשיא ההתאחדות לכדורגל והוסכם כי במידה ומר עיני יקבל על עצמו את התפקיד יחפשו הפועל ומכבי יחדיו מועמד ראוי תוך דגש על חילופי דורות והכנסת רוח חדשה להתאחדות לכדורגל. לאור זאת פנתה מכבי ישראל למועמדים חדשים בעלי מעמד ציבורי וספורטיבי ביניהם גיורא שפיגל וגבי אשכנזי בכדי לבדוק נכונותם ולהמליץ בפני ההתאחדות והקבוצות לשקול בחירת האדם המתאים ביותר״.

בינתיים, לוזון הסיר את התנגדותו שעיני יתמודד לקדנציה נוספת אולם עיני הודיע כבר לחלובה כי הוא לא מתמודד כדי לאפשר לו להיות המועמד מטעם הפועל. למרות ביקורות שהושמעו בימים האחרונים, אם חלובה יחליט שהוא רוצה את התפקיד הוא יהיה המועמד להחליף את עיני ובסופו של דבר שני המרכזים הגדולים ירוצו שוב ברשימה אחת. בינתיים עיני לא מדבר על התפקיד של נשיא ההתאחדות, תפקיד בו אמור להיות אחראי על קשרי חוץ וממשל. הנושא הזה יהיה רלוונטי בהתאם להסכמת מרכז מכבי שדוחה בשלב זה את החבילה של חלובה ועיני ומוכן להעניק להפועל תפקיד אחד בלבד מול תפקיד אחד להם. בימים הקרובים צפויה פגישה מסקרנת מאוד בין עיני ללוזון, פגישה בין שני האישים שלא נפגשו בארבע עיניים מאז בחירתו של עיני. אחרי הפגישה יודיע רשמית עיני על עתידו.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20