שני חיילי צה"ל נפצעו באורח בינוני וקל מתקיפה של מחבלים פלסטינים בג'נין לאחר שנכנסו עם רכב צבאי ככל הנראה בשוגג למחנה הפליטים. לאחר שיצרו קשר עם הצבא הוצאו משם על ידי מנגנוני הביטחון הפלסטינים למעבר ג׳למה. החיילים מטופלים במקום ומתוחקרים על ידי הצבא. נשקו הגנוב של החייל אותר ע"י מנגנוני הביטחון הפלסטיניים והוא צפוי לשוב לידי ישראל בתוך שעות.

החיילים רגע לפני הלינץ׳. צילום פלסטיני

החיילת הפצועה מהלינץ' בג'נין. צילום פלטיני

 

שוטרים פלסטינים שהגיעו לסייע לשני הלוחמים בג'נין, מנעו מהם תזוזה עם הרכב. בשלב זה החיילם עדיין לא הותקפו, ואז באחת החל ההמון להתפרע. למרות הכאוס, מי שחילץ אותם משם היו אותם שוטרים פלסטינים.

דובר צה"ל מסר כי "לפני זמן קצר רכב צבאי נכנס בשוגג לעיר ג’נין. סביב הרכב התפתחה הפרת סדר אלימה שכללה יידוי אבנים, כתוצאה מכך נפצעו שני חיילים צה"ל, חיילת פונתה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. נשקו של אחד מהחיילים נגנב. הרכב יצא מהעיר בתיאום המנהל האזרחי. האירוע מתוחקר".

הרכב הצבאי בתוך מחנה הפליטים בג'נין

 

החיילים טופלו במעבר ג'למה עם חבלות בכל גופם ובעיקר בראש, כך נמסר מסוכנות TPS. החיילת פונתה למרכז רפואי העמק. מטופלת במחלקה לרפואה דחופה. מצבה מוגדר לפי שעה קל עד בינוני.

מ-WAZE נמסר בתגובה: "איננו יכולים להתייחס לפרטי נסיעה ספציפית, אך נדגיש כי האפליקציה כוללת הגדרת ברירת מחדל ייעודית אשר מונעת ניווט דרך אזורים המסומנים כמסוכנים או אשר אסורים בכניסה לישראלים. בנוסף ישנה התראה נוספת אשר קופצת כאשר סוטים ו/או נכנסים לאזור אסור בכניסה מסוג זה".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון