מבצעי Black Friday בניו יורק בשנה שעברה. צילום: רויטרס

 

חובבי הקניות ברשת כבר יודעים – נובמבר הוא החודש בו משתלם ביותר לערוך קניות. ב-11 בנובמבר (שעון סין) יחול ה-Single Day – יום הרווק הסיני בו יציעו אתרי הקניות הסינים הנחות ענק למגוון מוצרים.

בשל הפרשי השעות, החגיגה תתחיל בישראל יממה קודם לכן בשעות הצהריים. בשעה שעברה לפי נתוני אתר עלי אקספרס נרכשו מוצרים בכ-25.3 מיליארד דולר.

בישראל לא נותרו אדישים וקבעו בשנים האחרונות את חגיגת הקניות אונליין ShoppingIL ב-7-8 בנובמבר. באתר ייעודי שהוקם תוכלו למצוא למעלה מ-1,000 אתרים ישראלים המציעים את כל המותגים המוכרים וגם מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, אביזרים לרכב ואפילו חופשות במחירים מפתיעים.

מבצע באתר Costco.com

אבל החגיגה לא נגמרת כאן. לאלו שלא התעייפו מלגהץ את האשראי ממתין גם ה-Black Friday, חג הקניות האמריקני שיחול ב-23-24 בנובמבר. רשתות גדולות כמו Amazon, Macy's, eBay ו-Target יציעו דילים שווים במיוחד.

בזמן שהאמריקנים יסתערו על החנויות, יוכלו גם הישראלים להנות מהנחות ענק על מגוון מותגים. כך למשל, רשת Costco מציעה IPad 32GB  ב-250$. מדובר בהנחה של 70$ מהמחיר הרגיל שמופיע באתר.

את חגיגות הסיום של חודש הקניות יחתום ה-Cyber Monady יום שני האחרון של נובמבר שמתאפיין במחירים זולים במיוחד באתרי הקניות ברשת.

טיפים לקנייה חכמה ברשת:

  • איך תדעו אם באמת המוצר זול יותר מביום רגיל? חלק מהאתרים מציגים היסטוריה של מחיר המוצר כך שתוכלו להשוות ולראות אם מדובר בהנחה משמעותית. בעלי אקספרס ניתן כבר עכשיו לשמור את המוצרים בסל הקניות ולראות את מחירם יורד ביום הרווקים. כמובן ניתן גם לגלוש עכשיו לבחור את המוצרים הרצויים, לצלם מסך ולהשוות.
  • משלוחים – עקבות בהלת הקניות זמני ההמתנה עד הגעת המשלוחים עלולים להתארך. כדאי לעקוב אחר זמני המשלוח המשוערים באתר ובהתאם לכך לבחור במשלוח רגיל או במשלוח אקפרס. ישנם מוכרים שאינם גובים דמי משלוח כלל. חשוב לוודא שמוצר אותו בחרתם נשלח לישראל. אם לא, קיימים אתרים ייעודים המציעים לגולשים "כתובת אמריקנית" אליה יוכלו להזמין את המוצר ומשם בתוספת תשלום הם ישלחו לארץ.
    מרכז המיון של הדואר במודיעין. צילום: דואר ישראל

     

  • מסים – חבילה במחיר של עד 75$ כולל עלות המשלוח והביטוח אינה כרוכה בתשלום מס נוסף. חבילות במחיר של 75$ עד ל-500$ פטורות מתשלום מכס, אך מחוייבות במע"מ ובמס קנייה החל למשל על מוצרים כמו טלוויזיות, וחלקי חילוף לרכב. מוצרים בשווי של מעל 500$ חייבים בתשלום מכס, מע"מ ומס קנייה אם חל.שימו לב שתי חבילות או יותר שיישלחו מאותו ספק לאותו לקוח בהפרש של עד 72 שעות, ייחשבו כמשלוח אחד שפוצל, והמסים יחושבו לפי ערכם הכולל של המשלוחים. פרטים נוספים ניתן למצוא באתר רשות המסים.
  • מידות – בישראל נהוגות מידות לבוש אירופיות. בחלק מהאתרים הזרים מופיעה טבלה להמרת המידות שניתן להיעזר בה, לרוב היא תפרט את ההיקפים בס"מ או באינץ'. כדאי להצטייד מבעוד מועד בסרט למדידת ההיקפים.
  • תשלום וקנייה בטוחה – בחלק מהאתרים ניתן לקבל החזר כספי CashBack או קופונים שיוזילו את העלות. חשוב לוודא שמדובר באתר מאובטח ומוכר לפני שמזינים את פרטי האשראי ולא חלילה בהונאה. ניתן להשתמש גם בשירות PayPal דרכו גם ניתן לקבל החזר בקלות יחסית במקרה של ביטול עסקה.

אז רגע לפני שאתם מסתערים על הרשת – זכרו: תכננו חכם, השוו מחירים ותתחדשו!

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20