אחרי פירוק 'הרשימה המשותפת', מועצת חד”ש, המתכנסת בשעה זו (ו') בשפרעם, אישרה פה-אחד את כהונתו של איימן עודה בראשות רשימת חד"ש (החזית הדמוקרטית לשלום ולשוויון) לכנסת ה-21. זאת לאחר הסרת מועמדותם של שני התמודדים מולו, ג'עפר פרח ושוקרי עואודה.

חברת הכנסת עאידה תומא-סלימאן נבחרה למקום הבא אחריו ברשימה, גם זאת לאחר שפרח הסיר את מועמדותו על מקום השני.

ח"כ אעאידה תומא סלימאן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

עודה: "הבחירה באפריל 2019 היא בין דמוקרטיה לאפרטהייד"

"תודה למועצת חד"ש שבחרה בי פעם נוספת לעמוד בראש הרשימה לכנסת", אמר ח"כ עודה עם היבחרו. "כשכולם מדברים על מי יחליף את ביבי, אני רוצה לשאול במה? אל מול ההסתה, חוק הלאום, הגזענות והייאוש, חד"ש והמשותפת ינהיגו ערכים של שלום, שוויון וצדק. מי שרוצה אותנו מפולגים ובנפרד, יקבל אותנו חזקים וביחד, עם תקווה לשינוי", הבטיח.

"הבחירה באפריל 2019 היא בין דמוקרטיה לאפרטהייד", הוא הוסיף. "ממשלת הימין רוצה אותנו חלשים ובנפרד, אבל אנחנו נהיה חזקים וביחד. כל כוחנו מרוכז בלהחליף את השלטון".

לדבריו, "אנחנו נשים את כל הכח שלנו כדי להחליף את ממשלת הימין. אנחנו לא יכולים לבד, אבל אי אפשר בלעדינו – שמאל בלי האוכלוסיה הערבית זה לא שמאל. רק מחנה דמוקרטי רחב הוא אלטרנטיבה אמיתית לשלטון הימין הפשיסטי והקיצוני".

ח"כ תומא-סלימאן הוסיפה כי "אנחנו מחויבים לייצג בגאווה את הציבור הערבי ואת הכוחות הדמוקרטיים היהודים. אנחנו לא מפחדים מנתניהו, כי יש לנו צבא של פעילים שרוצה שלום, חירות וצדק".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20