פרסום ראשון: המחאה נגד היו"ר הנכנסת של 'מרצ', ח"כ תמר זנדברג, עולה מדרגה. כמה מפעילי המפלגה העלו לרשת עצומה הקוראת לזנדברג להתפטר מתפקידה ולהכריז על קיום בחירות פנימיות חדשות, זאת בשל היוועצותה עם היועץ הפוליטי משה קלוגהפט. עד לכתיבת שורות אלו חתמו על העצומה מעל 240 איש, כאשר המטרה של מארגני העצומה היא להחתים 5000. העצומה מועברת בשעות האחרונות דרך קבוצות הווטסאפ בין החברים והפעילים בהמפלגה.

"להציל את מרצ". העצומה. צילום מסך מתוך אתר 'עצומה'

 

וכך נכתב בעצומה: "אנחנו חברי ותומכי 'מרצ' החתומים מטה מבקשים בזאת מיו"ר המפלגה תמר זנדברג לעשות את המעשה הנכון ולהתפטר בהקדם מהתפקיד החדש, וכן לקיים בחירות חדשות". יוזמי העצומה מציינים את אכזבתם מכך שעשתה שימוש בשירותי היועץ פוליטי המזוהה עם הימין וגם בשל העובדה ששיקרה לכמה עיתונאים מובילים כששאלו אותה אם יש לה קשר לאותו היועץ.

"בכל עימות פוליטי יוכלו להטיח במנהיגת 'מרצ' שהיא שקרנית וזה יהיה נכון. עבור מפלגה שבה ניקיון ידיים הוא דגל – זו מכה קשה וכואבת", נכתב. יוזמי המהלך אף מאיימים על זנדברג: "במידה ולא תיעתרי לפנייתנו נבחן את האפשרות לערער על תוצאות הבחירות בערכאות המשפטיות הקיימות בחוק".

בתוך עמוד העצומה באתר, מובאים דבריו של ירון טן-ברינק, תומכו של אבי בוסקילה, יריבה של זנדברג:

אל טן-ברינק הצטרפה גם הזמרת עלמה זהר, אשר כתבה בעמוד הפייסבוק שלה כי "במרצ יש כיום רק מנהיג אחד ראוי וערכי, שלא הלך בעצת רשעים ובמושב לצים לא ישב. רק מנהיג אחד שיכול להצעיד את המפלגה הזו קדימה. #רקבוסקילה. כל השאר חארטה".

במרצ סירבו להגיב.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20