קבוצת פורום תושבי בת-ים בפייסבוק פרסמה אמש (מוצ"ש) פוסט זועם כנגד משטרת ישראל והעירייה בגין תקיפה קשה נגד אחד מתושבי העיר "שהעז" להעיר לחבורה של ערבים שבילו באחד הגנים בעיר.

צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של פורום תושבי בת-ים

 

בפוסט נכתב:

"זה לא פוסט הסתה. זה פוסט של כעס.

בפארק התישבו ערבים אשר עישנו באנגים ועשו על האש. במשך זמן מה שכנים רבים פנו למוקד משטרה ומוקד עירייה אך אף ניידת לא הגיעה. תושב בת ים יצא לטיול בפארק עם כלב והעיר לאותם ערבים שבפארק אסור להדליק מנגל. הוא לא נכנס לעימותים ומריבות, רק העיר. ועל זה נענש בפתיחת ראש ובית חולים.

למה? למה משטרת ישראל אתם לא דאגתם לשלוח ניידת למקום אירוע בו נעשו כמה עבירות עד לאלימות זו והפנתם פונים רבים לעירייה. למה עיריית בת ים אתם לא דאגתם לשלוח שיטור משולב לפארק על מספר פניות זהות מכמה תושבים? מי נותן תשובות ויקח אחריות???

למה כל הזבל של יפו דופק לנו באנגים בפארקים מול ביתנו ולאף אחד אין עניין?
מה קורה לנו בת ימים????"

צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של פורום תושבי בת-ים

 

בתגובה למקרה החמור, פנה יו״ר סיעת ישראל ביתנו, ח״כ רוברט אילטוב במכתב לשר לביטחון פנים גלעד ארדן בנושא אוזלת היד של משטרת בת-ים: "כידוע, על פי חוק חל איסור מוחלט להבעיר אש בפארקים עירוניים ובטח שחל איסור מוחלט על עישון סמים אסורים. התושב המוטרד מצא לנכון להעיר לאותם אנשים ואלו בתשובה ניפצו את ראשו.

מקרה אלימות חמור זה בו תושב בת-ים שכל מעיינו היה לצאת עם כלבו לטיול בפארק ומצא את עצמו מאושפז בבית חולים עם דימום מאסיבי מהראש, יכול היה להימנע באופן חד משמעי לו המשטרה הייתה פועלת כראוי ומספקת פתרון לפניותיהם של התושבים המודאגים, שהתריעו מראש על המטרד בפארק".

ח"כ רוברט אילטוב. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

ח״כ רוברט אילטוב המשיך והתריע, "לא יתכן כי תושבים יצאו מהבית להליכה תמימה ויסיימו אותה בבית חולים. על התושבים להרגיש בטוחים לצאת מהבית ולדעת כי יש מעטפת הגנה משטרתית שדואגת לביטחונם האישי בעיר.

הנני פונה אלייך בדרישה להורות למשטרה לעצור את העבריינים ולמצות עימם את הדין במלוא החומרה. כמו-כן, הנני דורש ממך לערוך בדיקה שתבחן את התנהלותם של אותם מוקדנים אשר לא טיפלו באופן מיידי בקריאות התושבים הראשונות ויכלו למנוע את האירוע החמור הנ"ל".

תגובת משטרת ישראל: "כל דיווח המתקבל במשטרה, מצריך התערבות משטרתית ומצוי בתחום סמכותה של המשטרה מטופל במקצועיות וביסודיות. בהתאם, מיד עם קבלת הדיווח במוקד 100 של המשטרה אודות קטטה אלימה, הוזעקו למקום שוטרים, שהעניקו תחילה סיוע ראשוני לקורבן העבירה שבהמשך פונה מהמקום לצורך קבלת טיפול רפואי ע"י מד"א. במקביל נפתחה חקירה במשטרה שעודנה מתנהלת ומטבע הדברים לא נוכל לפרט אודותיה. משטרת ישראל רואה בחומרה כל אירוע אלימות ומעשה בריונית הכולל ניסיון פגיעה בגוף או השחתה של רכוש, ובהתאם אנו נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות ובמקצועיות במטרה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם המעורבים".

 

לינור בר-אל

לינור בר-אל