"אזרחי ישראל היקרים, ערב טוב. אני ניצב כאן לפניכם ומבקש את תמיכתם בי ובמפלגת הליכוד.

רשימת ההישגים שלנו ארוכה ומכובדת. בתחום המדיני – פתחנו את ישראל לעולם. ביקרתי במהלך כהונתי האחרונה בעשרות מדינות ובכולן התקבלתי בחיבוק גדול וברצון לשתף פעולה עם ישראל, שנתפסת בעולם – ובצדק – כאימפריה.

מדינות מוסלמיות וערביות כבר לא חוששות להצהיר על היחסים שלהן אתנו. כל זה קורה בגלוי. כבר לא מאחורי הקלעים, או בחדרי חדרים. צ'אד ועומאן הן הראשונות ובקרוב מדינות ערביות נוספות יפתחו את השערים שלהן לפנינו. חידשנו יחסים עם מדינות רבות ביבשת אפריקה, חיזקנו את הקשרים עם מדינות האיחוד האירופי ומזרח אירופה. הנה פרט שאתם לא יודעים – בכל יום אני מארח לפחות ראש מדינה אחד. לפעמים אפילו שניים. רק בבוקר נפגשתי עם ראש ממשלת גנואה שהגיע לביקור בארץ והתפעם מיופיה ומחוזקה. מנהיגים רבים מבקשים להיפגש אתי, ולא תמיד לוח הזמנים הצפוף מאפשר זאת. זה אומר הרבה על מצבנו המצויין בעולם כולו.

רה"מ ויו"ר הליכוד נתניהו וחברי הסיעה בהרמת כוסית. צילום: תומר נויברג, פלאש 90

 

חזרתי בשבוע שעבר ממוסקבה שם נפגשתי עם הנשיא פוטין, שאתו אני ביחסים טובים וקרובים. הוא בן ברית, גם כשיש חילוקי דעות. עשינו היסטוריה כאשר שגרירות ארצות הברית עברה לירושלים, בירת ישראל לנצח. מדינות נוספות כבר העבירו בעקבות החלטת הנשיא טראמפ את השגרירויות שלהן לירושליפ ומדינות אחרות יעשו זאת ממש בקרוב. הידוק הקשרים של ישראל עם מדינות בעולם מחזק את הכלכלה הישראלית, את הייצוא של מוצרים כחול לבן, זה מספק תעסוקה לאלפי ישראליים ומגדיל את ההכנסות וכנגזרת מכך גם את המיסים שהקופה הציבורית מקבלת.

כל זה קורה בלי קשר לסוגייה הפלסטינית, כי העולם הבין מי הצד הצודק בסכסוך ארוך השנים הזה. הכלכלה שלנו פורחת. רק היום התפרסם שישראל מדורגת במקום השמיני בעולם מבחינת חוזקה כלכלית. אנחנו בשורה אחת עם מעצמות דוגמת ארצות הברית, רוסיה, סין ובריטניה. זה לא חלום, זאת המציאות הנפלאה של מדינת העם היהודי.

שיעור האבטלה הוא הנמוך ביותר מאז נוסדה ישראל, העסקים פורחים, הורדנו את הרגולציה והביורקרטיה ועודדנו כלכלה חופשית. בתחבורה, ומכאן התודה והעערכה לשר ישראל כץ, הקמנו מחלפים, הרחבנו את כביש 6, וגם את תוואי הרכבת. נכון – המלאכה בתחום עוד רבה אבל אנחנו בנתיב המהיר להצלחה.

בתרבות, איפה מירי רגב? כפיים למירי! הבאנו את התרבות לפריפרייה, גם למגזר הערבי, חילקנו בצורה צודקת יותר את התקציבים ודרשנו שהיוצרים שלנו יהנו מחופש יצירה, אבל גם לא יבזו את ישראל ואת צה"ל במימון המדינה. זאת הדרך ויש תוצאות ואפילו אוסקר כחול לבן.

בתחום הטכנולוגיה, הנה הגעתי לאופיר אקוניס, אנחנו נחשבים מובילים. חברות ההיי טק והסטארט אפ שלנו הן שם דבר בעולם כולו. באים עד לכאן כדי ללמוד מאתנו ולרכוש פיתוחים בתחומי החקלאות, המים, הננו. ישראל היא אולי קטנה גיאוגרפית אבל אימפריה של מדע וגם בתחום החלל עשינו בשבוע שעבר היסטוריה עם החללית הראשונה "בראשית" שתגיע בקרוב, בלי נדר, לירח. עד לשם הגענו.

"השבנו את השקט לצפון". מבצע 'מגן צפוני'. צילום: דובר צה"ל

 

בתחום הביטחוני זכינו ליותר מעשור של שקט בצפון, וזה לא עניין של מה בכך, וגם בדרום אנחנו פועלים כל הזמן כדי להבטיח את ריסון חמאס והבטחת השקט לתושבי העוטף. אין 100% אף פעם, בכל זאת ניצב מולנו אויב שרוצה להשמיד אותנו, אבל החזרנו את יכולת ההרתעה הישראלית.

נלחמנו בגרעין האירני והצלחנו לשכנע את ארצות הברית לסגת מתוכנית המעצמות הנוראית. המאבק שלנו בעניין הזה נמשך כל הזמן – גם באמצעים דיפלומטיים, וגם באמצעות מודיעין מדוייק ושימוש ביכולות הצבאיות המעולות שלנו.

מילה טובה לשר לוין – יותר מארבעה מיליון תיירים הגיעו לכאן השנה. זאת בשורה של ממש לענף התיירות ולמשק כולו. כל תייר משאיר כאן אלפי דולרים ומסייע בתעסוקה ובפריחת העסקים הקטנים והבינוניים. אני רוצה לנצל את הבמה הזאת כדי לפרגן לא רק לשרי הליכוד אלא גם לשרה איילת שקד שהתחילה מהפך במשרד המשפטים, לשר הנמרץ נפתלי בנט, לכחלון על הסיוע לשכבות המוחלשות, לאריה דרעי ויתר השרים מכל מפלגות גוש הימין.
כמו שאתם יודעים – בשבוע שעבר פירסם היועמ"ש את כתב החשדות נגדי. את דעתי על עיקרי הטענות השמעתי בפרוטרוט. לא אחזור על הדברים.

אני אלחם על חפותי, מתוך אמונה שהצדק ייצא לאור, ושמערכת המשפט תפעל בענייני ללא שיקולים זרים ובצורה ראויי והוגנת. אין לי ספק שכך יקרה, כי אנחנו חיים במדינה מתוקנת. מעתה לא תשמעו ממני מילה על החקירות וגם לא על עוגמת הנפש שנגרמה לי.

אחרי הבחירות נקים ממשלה לאומית ונמשיך בעשייה ובמקביל איערך לשימוע שבסופו, ובכך אני משוכנע, יתמוטט מגדל הקלפים הזה. מותר גם לאנשי הפרקליטות להודות שטעו. נמחל להם.

הודעתי לחבריי בליכוד ולצוות הקמפיין של המפלגה שאנחנו מעתה נוביל מהלך של אחדות. לא שיסוע ופילוג. נבליט בקמפיין שלנו את העשייה המצויינת של מפלגת השלטון, ואת התוכניות שלנו לכהונה הבאה של הממשלה. דף המסרים שלנו יכלול משפט אחד: זה או ממשלת ימין בראשות נתניהו או ממשלת שמאל בראשות גנץ ושותפיו.

שמאל אגב, היא לא מילה גסה. לגיטימי לחשוב שונה מאתנו, רק שיש צורך ואפילו הכרח לומר את האמת לציבור הבוחרים. אין מרכז. יש או ימין או שמאל. אנחנו מפלגת ימין אחראית, שקולה ולאומית ואחרי שנקבל את אמון הבוחרים נפעל יחד כדי להרכיב ממשלה רחבה שתדאג להמשיך ולפתח את ישראל בכל הפרמטרים.

"או ממשלת ימין או ממשלת שמאל בראשות גנץ ולפיד". בני גנץ ויאיר לפיד בהשקת מפלגת 'כחול לבן'. צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

 

אני קורא מכאן לכל ראשי המפלגות, כראש ממשלת ישראל, לתת דוגמא אישית ולנהל מערכת בחירות עניינית שעוסקת בגופו של עניין ולא בגופו של אדם. אני מתחייב להוביל שיח אחר, לא מפלג אלא מאחד. אני מצפה מיתר הפוליטיקאים להצטרף לקריאתי.

ציינתי את ההצלחות הרבות שלנו. זה הזמן גם להודות בדברים שעוד זקוקים לטיפול בהול ומיידי: שיפור ושידרוג מערכת הבריאות שנמצאת במצב רע, המשך הטיפול בהוזלת מחירי הדירות. התמודדות מול יוקר המחייה ודאגה לצעירים. נחוקק חוק שיקנה שיוויון לאחינו הדרוזים, לעולם לא נפקיר אתכם. נמשיך לדאוג לתקציבים ראויים למגזר הערבי, אבל גם נצפה מהם להשתלב יותר בחברה הישראלית. הם חלק בלתי נפרד ממנה.

תהיו גאים במדינה שלכם, יש לנו הרבה סיבות לגאווה. יש לנו ארץ נהדרת, בואו נשמור עליה. אני מציע לכם לבחור במי שהציג בפניכם קבלות מוכחות של עשייה בכל התחומים, ולא ברבי אלופים במילואים, יהא עברם מפואר ככל שיהא, שהם טירונים בתחומים רבים בראשם הכלכלה, ומדיניות החוץ .

שתהיה לנו מערכת בחירות נקייה והוגנת. תודה לכולכם".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20