בית המשפט המחוזי בירושלים זיכה הבוקר (שני) את סלומון רדאי (43) מרצח חברתו פוקטה בוגלה בשנת 2003. רדאי נעצר בסמוך לרצח אולם הואשם רק לאחר שמדובב משטרתי גרם לו לכאורה להודות ברצח. מאז שהה במעצר ארבע שנים וחצי, עד לשחרורו הבוקר.

בשנת 2015 קבע המחוזי כי המדובב לחץ על רדאי לבצע עבירות ואף ניסה להדיחו לבצע רצח נוסף, ולכן בוטלו שני אישומים נוספים שהיו נגדו.

הבוקר בוטל גם האישום המקורי ובית המשפט מתח ביקורת על התנהלות המשטרה והפרקליטות בפרשה.

השופט יורם נועם כתב בהכרעת הדין כי "בענייננו קופדו חיי המנוחה ברצח אכזרי בשנת 2003, שהמשטרה עמלה על פענוחו במשך למעלה מעשור, אך כמבואר בהרחבה לעיל נותרו סימני שאלה באשר לזהות הרוצח ולאור נסיבות האירועים ונסיבות החקירה לא ניתן לבסס נגד הנאשם הרשעה בפלילים".

הוא הוסיף והבהיר כי "טוב יעשו גורמי החקירה אם יבחנו את התקלות ואת ההערות שפורטו בהכרעת הדין – הן בעניין הפעלת המדובב, הן לגבי חקירתן של שתי העדות שהעידו בסוגיית המפגש המוקדם עם המנוחה והן בנוגע לתקלות ולהערות אחרות".

כזכור, ב־26 באפריל 2003, מצאו שוטרי מחוז ירושלים גופת צעירה במערה סמוך לגבעת המטוס בירושלים. בירור קצר העלה שמדובר בגופתה של פוקטה בוגלה, עובדת זרה שחיה בירושלים.

המשטרה החלה בחקירת האירוע ועצרה כחשוד עיקרי במעשה את רדאי, תושב בית שמש ובן זוגה של בוגלה. באותן שנים ניהלו השניים מערכת יחסים בעייתית, כשסלומון נהג להכות אותה וגרם לה חבלות רבות.

לינור בר-אל

לינור בר-אל