ועדת האתיקה בכנסת החליטה הבוקר (רביעי) להרחיק מדיוני המליאה את חבר הכנסת ג'מאל זחאלקה (הרשימה המשותפת) למשך חודש, וזאת לאחר שכינה את ח"כ אבי דיכטר (ליכוד) "רוצח ילדים". זחאלקה ימשיך להגיע למליאה ולוועדות לצורך הצבעה, אולם לא יהיה רשאי לנאום.

ח"כ ג'מאל זחאלקה בכנסת. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

כזכור, במהלך דיון שנערך מוקדם יותר החודש ועסק בהצעת חוק לקיזוז משכורות מחבלים, התנפל זחאלקה על דיכטר מעל הדוכן במליאה וזעק: "אין מילים בפי כדי לתאר עד כמה שפל החוק הזה ועד כמה שפלים הנימוקים שהובאו על ידי יוזם החוק, אבי דיכטר, ראש השב"כ לשעבר, האחראי על רצח אלפי אנשים וטוען שהוא נלחם בטרור".

חבר הכנסת מהרשימה המשותפת המשיף והאשים: "אתם רוצחים, אתם טרוריסטים, אתם גנבים, אתם המדכאים, המנשלים והצבועים, רצחתם 527 ילדים ב-2014 בצוק איתן. רצחתם ילדים פלסטינים, מי מכם יצא נגד? מי שהגיש את הצעת החוק עונה לכל הקריטריונים של טרור. להשתמש באלימות, להוציא אנשים להורג בכוונת תחילה".

יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ אבי דיכטר. צילום: פלאש 90

 

לדבריו, "מי שהגיש את הצעת החוק עונה לכל הקריטריונים של טרור, להשתמש באלימות, להוציא אנשים להורג בכוונה תחילה. מי הטרוריסט כאן? זה ששומע מוזיקה קלאסית, קורא קפקא כאילו הוא בן תרבות ולוחץ על כפתור במטוס שהורג מאה אנשים חפים מפשע, מי הטרוריסט כאן? מי גירש עם שלם מאדמתו?".

עם אישור החוק צייץ זחאלקה: "מי הטרוריסט כאן? מי שנלחם למען שחרור לאומי או מי שכובש, מנשל, הורג, הורס ומגרש?".

לינור בר-אל

לינור בר-אל