שפיגלר מעניק מלגה. צילום: ההתאחדות לכדורגל בישראל
שפיגלר מעניק מלגה. צילום: ההתאחדות לכדורגל בישראל

ההתאחדות לכדורגל ממשיכה במסורת לכבד את הכוכבים הגדולים והסמלים לשעבר של הכדורגל הישראלי. ההתאחדות קיימה הערב בבית הנבחרות בשפיים את טקס הענקת המלגות על שם הכוכב האגדי נחום סטלמך ז״ל, מי שהיה שחקן הפועל פתח תקוה ונבחרת ישראל ונחשב לאחד השחקנים הגדולים בתולדות הכדורגל הישראלי. בטקס נכחו כ-60 משתתפים ובראשם כמובן בני משפחת סטלמך.

במהלך הערב חולקו 30 מלגות, מתוכן 27 כספיות בסך של 41,000 ש"ח, ועוד 3 מלגות לקורס מאמנים. את המלגות קיבלו שחקנים ושחקניות ממחלקות בוגרים, נוער וכדורגל אולמות. את הטקס הנחה יו״ר הקרן אריה רוזנצוויג, לצד יו״ר ועדת הנוער בהתאחדות משה דמאיו והמנכ״ל רתם קמר.

מוטל׳ה שפיגלר, מכוכבי העבר הגדולים, נשא דברים לזכרו של סטלמך. שפיגלר הדגיש את החשיבות בכך שהדור הצעיר יכיר את פועלו של מי שכונה ״ראש הזהב״ וסיפר כיצד זכה מסטלמך לקבלת פנים אוהדת ותומכת כאשר הצטרף לנבחרת ישראל כשחקן צעיר.

צילום: ההתאחדות לכדורגל בישראל
צילום: ההתאחדות לכדורגל בישראל

 

רותם קמר, מנכ״ל ההתאחדות: ״סיפורה המופתי של מדינת ישראל שזור בקורות חייו של סטלמך, ומעלליו של "ראש הזהב" הפכו לחלק משמעותי מהמורשת שלנו. אהבתו הגדולה למשחק הכדורגל וכשרונו כשחקן הועמדו תמיד לטובת נבחרת ישראל ולטובת המדינה, ועל כך היטיבו כולם לזכור לו חסד. מי שאוהב כל כך את המשחק, מי שמאוהב בחבריו ובשותפיו לקבוצה ולנבחרת ומכיר בתרומתם המכרעת להצלחתו, ראוי שיהיה אהוב ונערץ על כולם בימי חייו וגם שנים רבות לאחר שנאסף מאתנו. ההתאחדות גאה להיות חלק ממפעל ההנצחה המרשים לנחום סטלמך לצד משפחתו האוהבת ושותפים יקרים, והמלגות שמעניקה הקרן הן ערובה לשימור הזיכרון ולשימור המורשת״.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20