"הליכוד השתנה. זה כבר לא אותו הליכוד" כך כתב הבוקר דן מרידור בעיתון ידיעות אחרונות. "זה לא הליכוד של מנחם בגין…האנשים היום בליכוד מדברים בשפה אחרת, וזה רע מאוד. מנהיגים לא אמורים לנסות לקלוע למה שהציבור רוצה לשמוע, אלא לומר לו מה נכון לעשות. אחרת זו לא מנהיגות – זו מונהגות"
דבריו של מרידור באים כמובן על רקע המתקפה כנגד שר הביטחון יעלון.  לדבריו של מרידור יעלון הוא אחרון הליכודניקים המייצג את הליכוד הישן והטוב.

דבריו של מר מרידור מדויקים להפליא. אך הם לא מופנים לכתובת הנכונה.
בליכוד של בגין גדלו על כך שלוחמים וחיילים הם כמעט קדושים וראויים לכל הגנה. אני יכול לראות את בגין עומד בכיכר לאחר שראה את הסרטון בו נראה החייל מוודא הריגה במחבל בחברון בתקשורת ומרעיד לבבות: 'חיילים, לוחמים, אחים' זה הליכוד של פעם. אך שר הביטחון בחר שלא לנהוג כך, הוא טעה בניתוח כיוון הרוח ונכנע ללחץ התקשורתי. הוא הפקיר את חייל בשטח, הגיב בפניקה שלא מתאימה ללוחם בסדר גודל שלו. במקום להמתין לסיום הדיון בתיק גזר את דינו של אחד מחייליו. אך הציבור חיבק את הלוחם מחטיבת כפיר בחיבוק אוהב.

יעלון בחר להקישב לתקשורת. צילום: פלאש 90
יעלון בחר להקשיב לתקשורת. צילום: פלאש 90

זה כבר לא אותו הליכוד. הליכוד של יעלון כבר לא זוכר מה היא מדיניות 'קיר הברזל' של ז'בוטינסקי ומול טרור מתמשך בוחר בהבלגה. קיר הברזל הוחלף בנחום תקום שמוכן לראות כיצד טובחים בעמו ברחובות ישראל יום יום ולא יוצא להגנת עמו ומולדתו. כך לא חונכו ילדי בית"ר, זה לא הליכוד.
זה לא אותו הליכוד. הליכוד של יעלון שכח מה היא התיישבות בכל חלקי המולדת "שתי גדות לירדן " ומפקיר את ההתיישבות לידי בג"ץ . יעלון בוחר שוב ושוב בהריסה ולא בהסדרה כאשר זה מגיע למבנים בלתי חוקיים ביהודה ושומרון.
אז כן הליכוד של יעלון כבר לא מקשיב לקול הציבור, אלא בוחר פעם אחר פעם למצוא חן בעיני התקשורת ומפלגות השמאל. כנראה שמה שבוגי כן יודע לעשות נכון זה לקרוא את המפה הפוליטית והוא מבין טוב מאוד שמרכז הליכוד לא יעשה את אותה הטעות שוב. כפי שזה נראה כדי להתמנות שוב לשר ביטחון הוא צריך לחפש בית פוליטי חדש. בוגי בוז'י מחכה לך.

חגי סימן טוב

חגי סימן טוב