על רקע ההכרה בירושלים והעברת השגרירות האמריקנית אליה, פרישת המעצמה הגדולה בעולם מהסכם הגרעין האיראני והצלחת כוחותינו ליירט את מטח הטילים האיראני האחרון – הרבנים הראשים התכנסו היום (ו') בכותל המערבי לתפילת הודיה ברוב עם, בהשתתפות מאות תלמידי החינוך הממלכתי-דתי, תחת הכותרת "אבינו מלכנו, הפר עצת אויבינו".

התפילה בכותל היום (ו'). צילום: צבי טסלר

את התפילה הובילו רב העיר ירושלים הרב אריה שטרן, הרב שלמה עמאר ורב העיר צפת הרב שמואל אליהו, שעמד מאחורי היוזמה. בתפילה, שאף שודרה בשידור חי לאלפי מוסדות חינוך בארץ ובעולם, נשאו המתפללים עיניים לשמיים והודו על הניסים הגדולים שפקדו את ישראל בעת האחרונה. גם תקיעת שופר נשמעה.

לאחר התפילה, פצחו המתפללים בשירה וריקודים והודו מתוך שמחה לה' על הניסים הגדולים. כאמור, הרב שמואל אליהו הוא שיצא אתמול בקריאה שהוציאה את התפילה לפועל. "עלינו להודות ולהתפלל על החלטתו של נשיא ארה"ב לבטל את ההסכם האיראני שאיים על בטחון ישראל ולהעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים הבירה", קבע אתמול.

"עוצו עצה ותופר, כי עימנו אל": ההמונים פצחו בריקודים ברחבת הכותל

"אנחנו צריכים להבין שאנחנו באמצע מהלך אלוקי"

בכנס הרבנים בירושלים אתמול, הוא שיתף את הקהל בחוויות של העיר צפת לאור התקיפות של חיל האוויר ואיום הטילים האיראניים. "לפנות בוקר כל תושבי צפת קמו ממיטותיהם לקול נפץ אדיר, טילי פטריוט נורו מצפת לעצור טילים שירו אלינו חטיבת קודס – חטיבת ירושלים של האיראנים", סיפר.

"אחרי זה מטוסים שיצאו לתקוף בסוריה עוררו את ליבנו, אנחנו מרגישים שפשוט 'אילו פינו מלא שירה כים אין אנחנו מספיקים להודות' על מה שקרה הלילה. אנחנו לא מספיקים להודות על הניסים המופלאים של העברת השגרירות לירושלים, זה חזון הנביאים. אנו מלאים הודאה לה' על הכשרון והסיעתא דשמיא שגילו את מצפוני שונאינו, ובזכותם מתחילה המלחמה בגרעין האיראני. אנחנו אומרים במעמד זה לריבונו של עולם: תודה תודה תודה".

"זה חזון הנביאים". השלט שהוצב להכוונה אל שגרירות ירושלים שתיפתח ביום שני. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

"אנחנו צריכים להבין שאנחנו באמצע מהלך אלוקי", הוסיף הרב אליהו. "חצי מלאכה לפניו, יש צורך להביא חצי מעם ישראל שבגלות, יש צורך לעורר את לבבות חצי עם ישראל שנמצא פה. אנחנו נדרשים להמשיך ולהוביל. כולם יודעים שעתיד ההובלה נתון ביד הציבור שנתון כאן, חוץ מאיתנו. בשביל להוביל צריך אחדות. אנחנו נדרשים להוביל בעצמה, להביא את הרוח ואת האמונה להמשיך את הדרך, לדעת שמי שהביא אותנו עד לכאן הוא ימשיך ויביא אותנו לשאר הנבואות במהרה בימינו".

ראש מנהל החינוך הממלכתי-דתי, ד"ר אברהם ליפשיץ, סיכם בסיפוק את התפילה המרגשת: "התכנסנו הבוקר מאות תלמידי החמ"ד, ועוד אלפים בצפיה מרחוק, לתפילת הודיה ברוב עם בכותל המערבי. זו חובה וזכות שלנו לחזק את מעמדה של ירושלים, להודות לה' על הניסים ועל החסד שעשה עימנו 'שבכול דור ודור עומדים עלינו לכלותינו והקב"ה מצילנו מידם'. נתחזק בתפילה לה': 'אבינו מלכנו הפר עצת אויבינו… עוצו עצה ותופר כי עמנו אל"'.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20