ע', תושב קריית ארבע שניטרל את המחבל שחדר ליישוב לפני כניסת השבת, אמר הבוקר (א') בראיון לתוכניתו של שרון גל ב'גלי ישראל' וערוץ 20 כי לדעתו "החיילים לא ירו כי זה אפקט אזריה, עצוב לי להגיד את זה. אחרי שיריתי בו כדור ברגל – ישר הם ירו בו, כנראה הייתי צריך לבוא לשם כדי להעיר אותם".

האירוע התרחש ביום שישי, רגע לפני כניסת השבת, כאשר מחבל חמוש בסכין חדר לשכונת גבעת אבות שביישוב ואיים על מספר אנשים. כפי שניתן לראות בסרטון תיעוד האירוע שהופץ, שני חיילים ניסו לרתק אותו וביצעו נוהל מעצר חשוד שהתמשך. בשלב מסויים, ירה ע' ונטרל את המחבל, שנפצע מהירי ופונה ע"י כוחותינו לקבלת טיפול רפואי.

תיעוד חדירת המחבל לקריית ארבע

 

"פתאום אני שומע מהבית צעקות 'מחבל מחבל'. רצתי לכניסה לשכונה וראיתי מחבל בתוך השכונה כבר וילדים מסביבו, שני מטרים ממנו, סכנת חיים ממשית", סיפר האזרח. "אני רואה שני חיילים שמכוונים לעברו את הנשק, בהלם. לא יורים, כשהמחבל יכול תוך שניה להתקדם ולדקור ילד או תושבים".

"מי שהפיץ את הסרטון שכח לשים את הילדים, אבל זה הדבר הכי חשוב שהיה שם", אמר ע' שהעיד כי "מאחורי הצלם היו ילדים, ממש בכניסה של השכונה". לדבריו, "זה היה יכול להיות בקלות טבח של ילדים, באמת לא רואים אותם בסרטון, אבל מאחוריי היו ילדים קטנים ששיחקו שם".

"הייתי צריך לבוא לנער אותם"

ע' המשיך וסיפר: "כשהגעתי לשם, ראש צוות הכוננות יצא בלי נעליים ואמר לחיילים 'תירו בו, תירו בו' אבל אף אחד לא התעורר, הם היו קצת בשוק. פתחתי באש כי ראיתי סכנת חיים ממשית. בסרטון רואים שהוא כמעט דקר את האיש שהיו מולו. גם אחרי שיריתו בו כדור אחד, המחבל עדיין ניסה לרוץ".

ע' אחרי הנטרול

 

בתום האירוע, הוא סיפר, חוקר תשאל אותו לצד המח"ט. "שאלו מה קרה, מה היה, למה הייתי צריך לפעול, אז עניתי שהחיילים לא פעלו – אז הייתי צריך לירות".

במבט לאחור הוא אומר: "אני מקווה שהמקרה הזה הוא מקרה בודד וזה לא משהו שחס ושלום יחזור על עצמו. הייתי מעדיף שלא הייתי צריך להתעסק בזה בכלל ולעשות את מה שעשיתי. הייתי חייל, ואני סומך על חיילים. אבל הייתי צריך לבוא לנער אותם".

הוא הבהיר כי הוא לא מתחרט על מה שעשה. "אין לי שום חשש, אני בטוח שעשיתי את המעשה הנכון. ברוך השם שלא היו נפגעים בנפש", חתם.

האם משהו נראה לכם מוזר בסרטון מחברון? האם מפתיע אתכם שכמעט לא מדברים על זה?מיד בשידור שיחה עם האזרח שירה.

Posted by ‎שרון גל‎ on Saturday, 12 January 2019

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20