אחד הפוסטים הויראלים ביותר בסוף השבוע האחרון שזכה למאות שיתופים הוא הפוסט של מוטי שלם, איש חינוך, היסטוריון ומנכ"ל עלמא בית לתרבות עברית בתל אביב. שלם פונה לחבריו השמאלנים כימני לשעבר המבין את ציפור נפשם העדינה של אנשי הימין. הוא מדריך את קוראיו צעד אחר צעד כיצד לכבוש את לבבותיהם של הנחשלים מהימין שנפלו קורבן לנתניהו ולאירציונליות.

מתוך עמוד הפייסבוק של מוטי שלם
מתוך עמוד הפייסבוק של מוטי שלם

"זהו אולי הפוסט הכי חשוב שאני כותב מאז הצטרפתי למושחזי המקלדת בפייסבוק. כבר התוודתי שנולדתי וגדלתי כאיש ימין וכי נפרדתי לפני שנים אחדות מן הימין והתמרכזתי. פוסט זה מיועד לחבריי בשמאל ולכל אלה השותפים, כמוני, לאמונה שאת ממשלת הימין הנוכחית יש להחליף" אומר שלם ומוסיף "אני רוצה אפוא לשתף מניסיוני האישי ומן התהליך שאני עברתי ולהציע להלן כמה עקרונות שיאפשרו לכם, חברי הכותבים משמאל, לגעת בנפשם של אנשי הימין ולנסות אולי, רק אולי, לשכנע אותם להחליף מחנה". הוא מציע לקוראיו לוותר על הבוז למנהיגי הימין ולסמליו ולדבר אל הימנים בגובה העיניים.

איש הרשת, יותם זמרי כתב על כך :" קראתי פוסט של איזה "ימני לשעבר" שכתב לחבריו מדריך שכולו איך "לדבר עם ימנים", תכל'ס מדריך משעשע עם מלא סעיפים מרתקים אבל מה שצד את עיני בעיקר זו רמת חוסר המודעות. המעבר בין סעיף א' לב' פשוט אדיר בעיני".

צילום מתוך עמוד הפייסבוק של יותם זמרי
צילום מתוך עמוד הפייסבוק של יותם זמרי

כמה אופייני לשמאל להתייחס לימנים כאל זן מיוחד ופגיע שיש לדבר איתו ברגישות ולא כאל אנשים תבוניים בעלי דעות אחרות. יותר משהדבר פותח ערוץ להידברות בין שני צדי המתרס הפוליטי, הוא מראה מה חושב השמאל על הימין.

והנה תזכורת לאיש השמאל האחרון שניסה לדבר "ימנית", ח"כ אראל מרגלית:

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20